El. ME 2018: Wymęczone zwycięstwo Polski. Nadzieje na awans przedłużone

Polska pokonała reprezentacje Mołdawii 4:2 w drugim meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Polacy nie bez problemów ropzrawili się ze skazanymi na pożarcie gośćmi. Zwycięstwo podtrzymuje szanse "Biało-Czerwonych" na awans do mistrzostw Europy w Słowenii.

W swoich pierwszych spotkaniach eliminacyjnych zarówno Polska jak i Mołdawia poniosły dotkliwe porażki. Polskie "Orły" uległy Serbii aż 0:4, z kolei Mołdawianie zostali rozgromieni przez Hiszpanów 0:7. Porażka w niedzielnym meczu znacząco zmniejszyłaby szanse na awans. Na szczęście reprezentanci Polski wspięli się na wysokość zadania i ograli rywali.

Nic nie zapowiadało szczęśliwego zakończenia. Polacy stracili bramkę już w 6. minucie, po fatalnym błędzie bramkarza. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Akcję prawą stroną wykończył kapitan Marcin Mikołajewicz. Kilka minut później Polacy cieszyli się z drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikołaj Zastawnik. Niestety strzelec drugiej bramki otrzymał w tym meczu żółtą kartkę, która eliminuje go z kluczowego meczu z Hiszpanią.

Gościom udało się odpowiedzieć, ale ostatnie słowo należało do Polski. Trzeciego gola dla polskiej drużyny zdobył Maciej Mizgajski, a wynik ustalił Michał Kubik. We wtorek reprezentację Polski czeka arcytrudny mecz z Hiszpanią. Zwycięzcy siedmiu grup zapewnią sobie awans do finałów, drużyny z miejsc drugich i najlepsza z trzeciego będą rywalizowały w play off o kolejne cztery miejsca. Stawkę 12 finalistów uzupełnią gospodarze mistrzostw Słoweńcy.

Polska - Mołdawia 4:2 (3:2)

Bramki: Mikołajewicz 6', Zastawnik 10', Mizgajski 16', Kubik 28' - Neagu 6', Lescu 15'

Żółte kartki: Zastawnik 23' - Negara 14', Burdujel 21', Obada 22', Podlesnov 25', Tacot 29'