Historia zatoczyła koło! Hamalainen znów dał Legii zwycięstwo z Lechem!

graf. Polsat Sport

Po meczu w pełni zasługującym na miano hitu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia wróci do Warszawy z trzema punktami. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu między "Wojskowymi" a "Kolejorzem", gola w samej końcówce strzelił były snajper Lecha Kasper Hamalainen!

Spotkanie było niezwykle istotne w kontekście walki o upragnione przez oba zespoły mistrzostwo Polski. Po dwudziestu siedmiu kolejkach drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w ligowej tabeli. Lech plasował się na ostatnim stopniu podium i do drugiej Legii tracił zaledwie dwa "oczka". Wynik niedzielnego meczu miał więc wpływ na rozlokowanie obu ekip w grupie mistrzowskiej, po podziale punktów.

Ostatnie trzy ligowe pojedynki między ekipami padły łupem "Wojskowych". Legioniści walczyli w Poznaniu o pobicie rekordu siedmiu wyjazdowych wygranych z rzędu. Ostatni raz podopieczni Jacka Magiery przegrali na obcym boisku 14 października ubiegłego roku, w meczu przeciwko Pogoni Szczecin (2:3).

Pierwsza połowa spotkania w pełni zasłużyła na miano hitu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej! Od pierwszego gwizdka Daniela Stefańskiego obie drużyny z werwą ruszyły do ataku i starały się otworzyć wynik. Już w 4. minucie, niezwykle aktywny w pierwszej części gry Radosław Majewski mocno podał piłkę wzdłuż bramki legionistów, ale nadbiegającemu Dawidowi Kownackiemu zabrakło dosłownie centymetrów, aby skierować ją do siatki.

Cztery minuty później genialnym rajdem popisał się Vadis Odjidja-Ofoe, w wyniku którego stanął oko w oko z Matusem Putnockym. Belg strzelił jednak z ostrego kąta wprost w interweniującego bramkarza gospodarzy.

W 14. minucie w polu karnym "Kolejorza" znalazł się Michał Kucharczyk. Napastnik "Wojskowych" zakręcił jednym z obrońców, po czym z boku pola karnego mocno uderzył w kierunku bliższego słupka bramki Putnockiego, jednak słowacki golkiper zachował zimną krew i zatrzymał lecącą mu między nogi piłkę.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Lech wypracował sobie w 39. minucie. Wówczas, dzięki genialnemu przerzutowi w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Gajos, jednak jego mocny strzał z prawej strony "szesnastki" z najwyższym trudem, na rzut rożny, sparował Arkadiusz Malarz.

Niewiele zabrakło, aby goście na przerwę schodzili ze skromną zaliczką. Tuż przed gwizdkiem do szatni, z rzutu rożnego dośrodkował Thibault Moulin, a do piłki wyskoczył Miroslav Radović. Uderzenie głową Serba zatrzymało się jednak na poprzeczce bramki podopiecznych Nenada Bjelicy.

Druga odsłona nie obfitowała w tyle dogodnych okazji, co pierwsza, ale paradoksalnie przyniosła zmianę wyniku i masę emocji w końcówce! Najpierw wynik w 82. minucie otworzył Tomasz Kędziora, gdy przeciął dośrodkowanie z rzutu wolnego i zaskoczył bezradnego Malarza.

Do wyrównania pięć minut później doprowadził Maciej Dąbrowski. Po zamieszaniu w polu karnym Lecha piłka spadła pod nogi stopera "Wojskowych", a ten dobrym strzałem w kierunku lewego słupka bramki Putnockiego wpisał się na listę strzelców.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów do akcji wkroczył były snajper "Kolejorza" Kasper Hamalainen. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu obu ekip, Fin w doliczonym czasie gry strzelił gola i zapewnił Legii zwycięstwo! Była to ostatnia akcja meczu i wkrótce po niej arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: Kędziora 82' (głową) - Dąbrowski (87), Hamalainen 90+3' (głową).

Żółte kartki: Trałka - Pazdan, Kopczyński, Odjidja-Ofoe, Guilherme.

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz - Darko Jevtic (86' Abdul Aziz Tetteh), Maciej Gajos, Radosław Majewski, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (66' Maciej Makuszewski) - Dawid Kownacki (73' Marcin Robak).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme (58' Dominik Nagy), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Michał Kopczyński (85' Kasper Hamalainen), Miroslav Radovic - Michał Kucharczyk (77' Tomasz Jodłowiec).

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo! Zapraszamy na kolejne!

Koniec meczu! Zrozpaczeni w tym momencie są kibice "Kolejorza"...

SZALEŃSTWO PRZY BUŁGARSKIEJ!!!!!!!! W OSTATNIEJ AKCJI MECZU GOLA NA WAGĘ ZWYCIĘSTWA STRZELA HAMALAINEN!!!!! HISTORIA ZATACZA WIĘC KOŁO.

Ależ szansę wypracował sobie Robak. Zupełnie wkręcił w ziemię Pazdana, ale strzał nie był już aż tak precyzyjny.

PO ZAMIESZANIU W POLU KARNYM MACIEJ DĄBROWSKI WYRÓWNUJE WYNIK MECZU!!! ALEŻ EMOCJE W KOŃCÓWCE!!!

Nieparlamentarnie w kierunku sędziego Stefańskiego zwraca się, ukarany żółtym kartonikiem Vadis...

Darko Jevtić utykając opuszcza boisko. W jego miejsce Abdul Aziz Tetteh.

Kopczyński ustępuje miejsca Kasperowi Hamalainenowi! Poznańscy kibice wygwizdują swojego byłego snajpera.

GOOOOOOL DLA LECHA! PO DOŚRODKOWANIU Z RZUTU WOLNEGO PIŁKĘ DO BRAMKI LEGII PAKUJE KĘDZIORA!

Brzydki faul Kopczyńskiego, który ukarany jest już żółtą kartką. Bez kolejnej kary dla młodego legionisty.

Na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec. Na listę strzelców nie wpisze się już Kucharczyk, który siada na ławce.

Za faul taktyczny na Jevticiu żółtą kartką ukarany Kopczyński. Defensywny pomocnik Legii nie zagra w następnym meczu, z powodu nadmiaru upomnień.

Ponownie aktywny Nagy. Szuka swojej szansy Węgier, jednak jego strzał bardzo niedokładny.

Kolejna zmiana w szeregach zespołu dowodzonego przez Bjelicę. Marcin Robak wchodzi kosztem Kownackiego.

Mniej widoczny w drugiej połowie jest Majewski...

Zmiana w drużynie gospodarzy. Z placu gry zszedł Szymon Pawłowski, a pojawił się na nim Maciej Makuszewski.

Ależ błąd Radovicia! Serb wybiegał na wolną pozycję, ale fatalnie przyjął piłkę zagrywaną przez Moulina!

Z dobrej strony pokazał się teraz Nagy. Najpierw założył "siatkę" Kostevychowi, a następnie udrzył na bramkę Putnockiego. Od rzutu rożnego "Wojskowi".

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Guilherme, a w jego miejsce Dominik Nagy.

Przed doskonałą szansą znalazł się Lech, jednak Kędziora z odległości pięciu metrów, obok pustej bramki Legii!

Kędziora sygnalizował uderzenie łokciem w twarz, jednak powtórki wykazały, że między nim, a Radoviciem nie było kontaktu.

Świetna kontra Legii. Genialnie do Guilherme zagrywał Vadis, ale Brazylijczyk zamiast podać do wybiegającego na wolne pole Kucharczyka, zagrał prosto w obrońcę "Kolejorza".

Zaatakował Lech, jednak w końcowej fazie na spalonym lechici.

Radović wzięty w kleszcze przez Majewskiego i Tomasza Kędziorę. Brzydki faul podopiecznych Nenada Bjelicy.

Zaczynamy drugą odsłonę hitu przy Bułgarskiej. Jeśli obie ekipy utrzymają dyspozycję z pierwszej połowy, to o brak goli nie powinniśmy się martwić!

Sędzia Daniel Stefański kończy, stojącą na bardzo wysokim poziomie, pierwszą połowę spotkania! Do Poznania wracamy po krótkiej przerwie.

Fura szczęścia po stronie podopiecznych Nenada Bjelicy! Po dośrodkowaniu Thibault Moulina z rzutu rożnego i główce Miroslava Radovicia piłka trafia w poprzeczkę!

Dobry atak Legii, jednak w ostatniej fazie akcji Kucharczyk niepotrzebnie przyjmował, zamiast uderzyć z woleja.

Przed ogromną szansą Lech! Rzut wolny z odległości siedemnastu metrów wykonał Radosław Majewskich, jednak piłka po jego strzale trafiła prosto w mur!

Cwane zachowanie Michała Pazdana, który pod pozorem podania dyskretnie sfaulował napastnika "Kolejorza". Widać, że reprezentant Polski chce "ustawić" sobie młodszego kolegę.

Ależ INTERWENCJĄ popisał się przed chwilą Arkadiusz Malarz. Gajos mocno uderzył z ostrego kąta, a golkiper Legii sparował piłkę poza boisko! Chyba najlepsza okazja Lecha do objęcia prowadzenia!

Zagotowało się teraz między piłkarzami Lecha i Legii. Przy bocznej linii boiska doszło do niewielkiej przepychanki.

Tempo gry nieco opadło. Walka przeniosła się w kierunku środka boiska.

Strzał z dystansu Macieja Gajosa, jednak wysoko nad poprzeczką bramki Malarza.

Doigrał się Guilherme. Pierwsza żółta kartka w meczu dla Brazylijczyka, po tym, jak z premedytacją uderzył Lasse Nielsena.

Głęboko cofnął się teraz Vadis i odebrał piłkę Jevticiowi!

Guilherme po raz kolejny fauluje w środku pola.

Ponownie Hlousek i doskonałą szansę marnuje Michał Kopczyński!

Świetna akcja Legii, ale Adam Hlousek niedokładnie dośrodkował w polu karnym.

Guilherme postawił "pieczątkę" na stopie Volodymyra Kostevycha i sędzia Stefański upomina Brazylijczyka.

Ależ zakręcił w polu karnym Lecha Michał Kucharczyk! Jego strzał z ostrego kąta dobrze broni jednak Putnocky!

Dobre, intensywne dziesięć minut przy Bułgarskiej! Obie ekipy wypracowały już sobie dobre okazje do strzelenia gola!

Przy piłce utrzymuje się Legia.

Ależ wejście Vadisa Odjidji-Ofoe! Belg sam na sam z Matusem Putnockym, jednak strzał zablokowany przez bramkarza "Kolejorza"!

Ależ nakręcony jest Majewski. Pomocnik Lecha cały czas pod grą!

Przed wyborną szansą Kownacki, jednak łapie piłkę golkiper Legii. W dodatku sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego...

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkował Malarz.

Ależ szansa dla "Kolejorza"! Radosław Majewski zagrywał wzdłuż pola karnego, jednak nadbiegającemu Dawidowi Kownackiemu zabrakło centymetrów, aby umieścić piłkę w siatce!

Dobra akcja legionistów, jednak w kulminacyjnym momencie mieli problemy z opanowaniem piłki na dobrze zroszonej murawie.

Pierwszą akcję wyprowadził Lech. Po dośrodkowaniu Darko Jevticia obrońcy Legii w tarapatach, jednak obyło się bez większego zagrożenia dla bramki Arkadiusza Malarza.

Pierwszy gwizdek sędziego Stefańskiego! Gramy!

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Zastąpił on wybranego wcześniej Mariusza Złotka, który nabawił się kontuzji.

Drużyny wyszły już na plac gry!

Jak zwykle mecze "Kolejorza" z "Wojskowymi" budzą ogromne zainteresowanie wśród kibiców! Zapełniają się trybuny stadionu przy Bułgarskiej!

Oto składy obu zespołów na hit 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Witamy w relacji na żywo meczu Lech Poznań - Legia Warszawa! Spotkanie rozpocznie się już za dziesięć minut!