Manchester United pewnie pokonał Sunderland

Manchester United pokonał na wyjeździe Sunderland 3:0 w meczu 32. kolejki Premier League. Gospodarze od 43. minuty grali w osłabieniu i nie byli w stanie pokusić się o sprawienie niespodzianki.

"Czerwone Diabły" ciągle liczą się w walce o najlepszą czwórkę, która zagwarantuje udział w Lidze Mistrzów. Jose Mourinho wie, że najkrótsza droga wiedzie przez Ligę Europy, ale nie może pozwolić sobie na ryzyko i odpuszczenie ligi. W związku z tym zwycięstwo z Sunderlandem było absolutnie kluczowe, zwłaszcza że Sunderland to nie był najtrudniejszy rywal w stawce. Mimo to, zanim piłkarze wybiegli na murawę, Portugalczyk zaskoczył: kapitanem został mianowany Marouane Fellaini, a Luke Shaw - ostatnio krytykowany - wybiegł w pierwszym składzie

Za sprawą dwóch Szwedów do przerwy było jednak praktycznie po wszystkim: najpierw do siatki trafił Zlatan Ibrahimovic, a później czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Larsson. Druga część gry zaczęła się dobrze dla gości, bo od trafienia Henrikha Mkhitaryana. Gospodarze - mimo gry w dziesiątkę - próbowali, ale Sergio Romero - tego dnia zastępujący Davida de Geę - nie dał się pokonać. W końcówce bramkę na 3:0 dla United zdobył Marcus Rashford.

Dzięki tej wygranej Manchester United ma na koncie 57 punktów i do czwartego Manchesteru City traci cztery punkty. Ma jednak jeden mecz więcej do rozegrania.

Sunderland - Manchester United 0:3 (0:1)

Bramki: Ibrahimovic 30, Mkhitaryan 46, Rashford 89.

Sunderland: Pickford - Jones, Kone, Denayer, Oviedo (39 Manquillo) - Cattermole (66 Borini) - Ndong, Rodwell, Larsson - Anichebe, Defoe.

Manchester United: Romero - Darmian, Bailly, Rojo, Shaw (61 Blind) - Fellaini, Herrera, Pogba - Mkhitaryan (78 Martial), Ibrahimovic, Linard (64 Rashford).

Żółte kartki: Ndong - Shaw, Lingard, Fellaini, Martial, Darmian.

Czerwona kartka: Larsson.