NHL: Maple Leafs ostatnim uczestnikiem play off, kolejne asysty Jagra

Hokeiści Toronto Maple Leafs jako ostatni awansowali do rundy play off zawodowej ligi hokeja NHL. Przesądziła o tym ich wygrana we własnej hali z wyżej notowanymi Pittsburgh Penguins 5:3. Kolejne dwie asysty zanotował grający we Florida Panthers Czech Jaromir Jagr.

Zespół z Toronto do awansu potrzebował dwóch punktów w dwóch weekendowych meczach kończących sezon regularny. Zadanie wykonali już w pierwszym z nich, chociaż od 47. minuty przegrywali 2:3. Na pięć i pół minuty przed końcową syreną wyrównał Kasperi Kapanen, zdobywając swojego pierwszego gola w NHL, a w 58. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Connor Brown.

Penguins próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, wycofali bramkarza, ale wykorzystał to Auston Matthews, który posyłając krążek do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Oprócz Maple Leafs, o Puchar Stanleya powalczą: Chicago Blackhawks, Minnesota Wild, St. Louis Blues, Nashville Predators, Anaheim Ducks, Edmonton Oilers, San Jose Sharks, Calgary Flames, Montreal Canadiens, Ottawa Senators, Toronto Maple Leafs, Boston Bruins, Washington Capitals, Pittsburgh Penquins, Columbus Blue Jackets i New York Rangers.

W tym gronie zabrakło Panthers, którzy w sobotę pokonali u siebie Buffalo Sabres. Kolejne dwie asysty miał 45-letni Jagr. W tabelach wszech czasów NHL Jagr plasuje się na drugiej pozycji klasyfikacji kanadyjskiej (1914 pkt), trzeciej na liście strzelców (765 bramek) i piątej wśród zawodników z największą liczbą asyst (1149). W każdej liderem jest Kanadyjczyk Wayne Gretzky.