Siatkarski nokaut w Atlas Arenie! Skra rozgromiła Resovię

W pierwszym meczu półfinału PlusLigi PGE Skra Bełchatów rozgromiła Asseco Resovię 3:0. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 12 kwietnia w Rzeszowie.

Faza zasadnicza obecnego sezonu PlusLigi wyłoniła cztery najlepsze drużyny rozgrywek. Dwie półfinałowe pary stworzyły ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów. Pierwszy mecz pomiędzy ekipą z Jastrzębia-Zdroju i aktualnymi mistrzami Polski nie przyniósł spodziewanych emocji. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pewnie wygrali 3:0 i dwa wygrane sety w rewanżu we własnej hali dadzą im awans do finału.

Kibice liczyli na bardziej wyrównane starcie w pierwszym spotkaniu drugiej pary, w którym siatkarze PGE Skry podejmowali w Atlas Arenie Asseco Resovię. Niestety, w Łodzi wielkich emocji również zabrakło. Podopieczni Philippe Blaina rozprawili się z ekipą z Podkarpacia w trzech krótkich partiach.

Początek premierowej odsłony przebiegał pod znakiem wyrównanej walki obu ekip. Przy stanie 12:13 w polu zagrywki pojawił się Srećko Lisinac i był to kluczowy moment tego seta. Serb popisał się dwoma asami serwisowymi, a i z kolejnymi jego zagrywkami goście mieli ogromne kłopoty. Bełchatowianie uzyskali przewagę 17:13, a siatkarze Resovii nie byli już w stanie odrobić tych strat. Można powiedzieć, że w tym momencie skończyła się wyrównana walka, a w dalszej części meczu kibice w Atlas Arenie obejrzeli dominację gospodarzy.

Pierwsza partia zakończyła się wygraną bełchatowian 25:21. W drugiej gospodarze zaczęli budować przewagę już od początku seta (6:3), a w środkowej części wypracowali sobie już zdecydowaną zaliczkę (16:9). Skuteczna gra Bartosza Kurka i Mariusza Wlazłego pozwalała utrzymać dystans. Dzieła zniszczenia dopełniły kolejne asy serwisowe Lisinaca (24:14), a atak Kurka ustalił wynik seta na 25:15.

Trzeci set nie zmienił obrazu tego meczu. Siatkarze Skry znów przeważali od początku, po asie serwisowym Wlazłego prowadzili 8:3. W dalszej części tej odsłony podopieczni Philippe Blaina kontrolowali sytuację na parkiecie. Przy różnicy dziesięciu oczek (18:8, 21:11) goście nie byli już w stanie wiele zdziałać. Wynik 25:13 mówi właściwie wszystko o tym jednostronnym secie...

Skra dominowała w każdym elemencie, szczególnie było to widoczne w polu zagrywki (8–3 jeśli chodzi o punkty zdobyte bezpośrednio serwisami; również wiele zagrywek, które nie przyniosły punktów bezpośrenio, ale rywale nie byli w stanie wyprowadzić po nich skutecznych akcji). Niewiele pozytywnego można powiedzieć o grze podopiecznych Andrzeja Kowala, którzy praktycznie nie zaistnieli na łódzkim parkiecie. Siatkarze z Rzeszowa popełniali ogromną ilość błędów własnych. Oddali rywalom aż 25 punktów w całym meczu, notorycznie mylili się w polu zagrywki. Nie pomogły roszady w składzie: równie blado jak gracze pierwszej szóstki prezentowali się rezerwowi. Wynik meczu stawia ekipę z Podkarpacia pod ścianą. W rewanżu (12 kwietnia na Podpromiu) muszą wygrać 3:0 lub 3:1 i ograć rywali w dodatkowym – "złotym" secie. MVP: Bartosz Kurek.

Pierwszy mecz półfinałowy:

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:15, 25:13)

PGE Skra: Karol Kłos, Bartosz Kurek, Srecko Lisinac, Nikołaj Penczew, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero).

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, John Gordon Perrin, Jochen Schoeps – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Dryja, Thomas Jaeschke, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek.

Mecz zakończony
Skra
3:0
Resovia
Zapis relacji
Relacja zakończona

SKRA – RESOVIA 3:0 (25:21, 25:15, 25:13) Koniec meczu! Srećko Lisinac atakiem z przechodzącej piłki zdobył decydujący punkt.

SKRA – RESOVIA 2:0, 24:13 Piłka meczowa dla Skry!

SKRA – RESOVIA 2:0, 23:13 Mariusz Wlazły skutecznie z prawego skrzydła.

SKRA – RESOVIA 2:0, 22:11 Bartosz Kurek - as serwisowy!

SKRA – RESOVIA 2:0, 21:11 Skuteczny atak Karola Kłosa.

SKRA – RESOVIA 2:0, 19:10 Bartosz Kurek obił blok rywali.

SKRA – RESOVIA 2:0, 18:10 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

SKRA – RESOVIA 2:0, 18:8 Nieczyste odbicie Fabiana Drzyzgi. Już dziesięć oczek różnicy...

SKRA – RESOVIA 2:0, 16:7 Skuteczny blok bełchatowian, którzy spokojnie zmierzają po zwycięstwo.

Lisinac zabójczy w polu serwisowym! Świetna seria PGE Skry

SKRA – RESOVIA 2:0, 13:5 Karol Kłos - as serwisowy.

SKRA – RESOVIA 2:0, 11:4 Drugi czas dla Andrzeja Kowala.

SKRA – RESOVIA 2:0, 10:4 John Perrin zablokowany.

SKRA – RESOVIA 2:0, 8:3 Mariusz Wlazły - as serwisowy (108 km/h).

SKRA – RESOVIA 2:0, 7:3 O czas poprosił trener Andrzej Kowal.

SKRA – RESOVIA 2:0, 6:3 Kolejny w tym secie kapitalny atak Bartosza Kurka.

SKRA – RESOVIA 2:0, 4:2 Nerwowa gra Resovii. Bartosz Kurek skutecznie z przechodzącej piłki.

SKRA – RESOVIA 2:0, 3:1 Skra lepiej rozpoczęła trzecią partię.

SKRA – RESOVIA 2:0 (25:21, 25:15) Bartosz Kurek skutecznym atakiem zakończył drugą partię.

SKRA – RESOVIA 1:0, 24:14 Srećko Lisinac - as serwisowy. Piłka setowa dla gospodarzy.

SKRA – RESOVIA 1:0, 23:14 Znów rzeszowianie nie poradzili sobie z zagrywką Srećko Lisinaca.

SKRA – RESOVIA 1:0, 21:14 Thomas Jaeschke przedarł się przez blok Skry.

SKRA – RESOVIA 1:0, 20:12 Mariusz Wlazły obił blok rywali.

SKRA – RESOVIA 1:0, 19:12 Dominacja siatkarzy z Bełchatowa na siatce. Szczelny blok dał Skrze kolejny punkt.

SKRA – RESOVIA 1:0, 17:11 Jochen Schoeps przestrzelił zagrywkę.

SKRA – RESOVIA 1:0, 17:10 Skutecznie Karol Kłos. Resovia w sporych opałach...

SKRA – RESOVIA 1:0, 16:10 Bartosz Kurek dotknął antenki.

SKRA – RESOVIA 1:0, 15:9 Marko Ivović zablokowany! Drugi czas dla szkoleniowca Resovii.

SKRA – RESOVIA 1:0, 13:9 John Perrin zaatakował po taśmie, a piłka szczęśliwie wylądowała w boisku.

SKRA – RESOVIA 1:0, 11:7 Skuteczny atak Bartosza Kurka. Andrzej Kowal poprosił o czas.

SKRA – RESOVIA 1:0, 10:7 Bartłomiej Lemański przestrzelił zagrywkę.

SKRA – RESOVIA 1:0, 8:6 Techniczny atak Marko Ivovicia.

SKRA – RESOVIA 1:0, 6:3 Nerwowa akcja zakończona szczęśliwym przebiciem Nicolasa Uriarte.

SKRA – RESOVIA 1:0, 5:3 Bartosz Kurek z przechodzącej piłki.

SKRA – RESOVIA 1:0, 3:3 Skutecznie Karol Kłos.

SKRA – RESOVIA 1:0, 1:1 Rozpoczynamy drugą partię!

SKRA – RESOVIA 1:0 (25:21) Thomas Jaeschke zablokowany! Pierwszy set dla gospodarzy.

SKRA – RESOVIA 0:0, 24:20 Bartosz Kurek atakiem z drugiej linii dał bełchatowianom piłkę setową.

SKRA – RESOVIA 0:0, 23:20 Skutecznie Jochen Schoeps.

SKRA – RESOVIA 0:0, 22:19 Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem.

SKRA – RESOVIA 0:0, 22:17 Zepsute zagrywki po obu stronach.

SKRA – RESOVIA 0:0, 21:16 Bartłomiej Lemański przestrzelił zagrywkę.

SKRA – RESOVIA 0:0, 20:15 Bartosz Kurek na lewym skrzydle obił blok rywali.

SKRA – RESOVIA 0:0, 17:15 Marko Ivović - as serwisowy (78 km/h).

SKRA – RESOVIA 0:0, 17:13 Spore problemy gości przy zagrywkach Serba.

SKRA – RESOVIA 0:0, 16:13 Seria gospodarzy przy zagrywkach Srećko Lisinaca. Andrzej Kowal wziął drugą przerwę.

SKRA – RESOVIA 0:0, 14:13 Srećko Lisinac - kolejny as serwisowy! Andrzej Kowal poprosił o czas.

SKRA – RESOVIA 0:0, 13:13 Srećko Lisinac - as serwisowy (92 km/h).

SKRA – RESOVIA 0:0, 12:13 Zepsute zagrywki po obu stronach.

SKRA – RESOVIA 0:0, 11:12 Srećko Lisinac oszukał blok rywali.

SKRA – RESOVIA 0:0, 10:12 Jochen Schoeps przedarł się przez blok rywali. Czas dla trenera Skry.

SKRA – RESOVIA 0:0, 9:10 Goście na prowadzeniu po skutecznym ataku Marko Ivovicia.

SKRA – RESOVIA 0:0, 7:7 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

SKRA – RESOVIA 0:0, 7:6 Mariusz Wlazły zaserwował w środek siatki.

SKRA – RESOVIA 0:0, 7:5 Jochen Schoeps zablokowany.

SKRA – RESOVIA 0:0, 5:5 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego po bloku rywali.

SKRA – RESOVIA 0:0, 3:2

SKRA – RESOVIA 0:0, 1:1 Rozpoczynamy półfinał PlusLigi!

Spotkanie prowadzą sędziowie Wojciech Maroszek i Marek Lagierski.

Obie ekipy są już na parkiecie Atlas Areny.

Mecz na antenie Polsatu Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:1. Skrót meczu

Przypomnijmy starcia obu ekip w fazie zasadniczej:

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 1:3. Skrót meczu

Kurek: Rywalizacja z Asseco Resovią Rzeszów będzie pasjonująca

Siatkarze PGE Skry Bełchatów są gotowi do półfinałowej rywalizacji mistrzostw Polski z Asseco Resovią Rzeszów. "Będzie ona pasjonująca dla kibiców w całej Polsce" - powiedział przed niedzielnym meczem w łódzkiej Atlas Arenie przyjmujący bełchatowian Bartosz Kurek. Siatkówka PGE Skra niedzielną konfrontacją z wicemistrzem Polski rozpocznie bezpośrednią walkę o dziewiąty tytuł w historii klubu z Bełchatowa.

Rozpoczęło się już studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ireneusz Mazur i Łukasz Kadziewicz.

Mazur: ZAKSA i Resovia faworytami półfinałów

Gdyby Resovia utrzymała dyspozycję z konfrontacji z ZAKSĄ również w starciach przeciwko Skrze, mógłbym mówić o zdecydowanym faworycie tego dwumeczu. Biorąc jednak pod uwagę potencjał obu ekip, przewiduję zaciętą walkę, z lekkim wskazaniem na Resovię - powiedział Ireneusz Mazur w rozmowie z Polsatsport.pl.

Witamy w relacji na żywo z meczu półfinałowego PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią.