Chemik Police - Grot Budowlani Łódź w finale Orlen Ligi!

Siatkówka

W rewanżowym meczu półfinału Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 2:3. W pierwszym meczu 3:1 wygrały łodzianki i to one awansowały do finału, w którym zmierzą się z Chemikiem Police.

Pierwsze w finale obecnego sezonu Orlen Ligi zameldowały się siatkarki Chemika Police, które rozgromiły w dwóch krótkich meczach Developres SkyRes Rzeszów 3:0 i 3:0. Mistrzynie Polski czekały więc na finałowego przeciwnika, którego miała wyłonić konfrontacja Impelu Wrocław z Grot Budowlanymi Łódź. Po pierwszym meczu bliżej awansu były łodzianki, które wygrały we własnej hali 3:1 (18:25, 25:22, 25:20, 25:22).

 

Premierową odsłonę rewanżowego starcia lepiej rozpoczęły łodzianki (1:4), ale gospodynie szybko odrobiły straty (6:6). Rozpoczęła się wyrównana walka, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a wynik długo oscylował wokół remisu. O wyniku seta przesądziła seria akcji wygranych przez przyjezdne w końcówce seta. Skuteczne ataki Kai Grobelnej i Martyny Grajber pozwoliły łodziankom uzyskać przewagę, a autowy atak po skosie w wykonaniu Natalii Mędrzyk dał piłkę setową (21:24). Seta zakończyła skutecznym atakiem Gabriela Polańska.

 

Drugi set miał zaskakująco – jak na ten poziom rywalizacji – jednostronny przebieg. Gospodynie zaczęły budować przewagę od początku seta (8:3), kluczowa dla losów seta okazała się jednak seria ośmiu wygranych akcji gospodyń, przy zagrywkach Moniki Ptak (17:6). Po niej łodzianki już się nie podniosły, a wrocławianki spokojnie zmierzały do wygranej w tej odsłonie (25:9).

 

W trzeciej partii również przeważały gospodynie. Set rozpoczął się od wyrównanej walki obu ekip (8:8), ale w środkowej części łodzianki znów miały spore kłopoty z przyjęciem zagrywki gospodyń. Po asie serwisowym Katarzyny Koniecznej wrocławianki prowadziły 16:11, a w kolejnych akcjach utrzymywały przewagę. W końcówce skuteczna atakowały Micha Hancock i Konieczna, a as serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej ustalił wynik seta (25:18).

 

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w secie numer cztery. Lepiej rozpoczęły go łodzianki (1:4), które jednak szybko roztrwoniły przewagę (6:6). Inicjatywę przejęły gospodynie, które długo utrzymywały kilkupunktową przewagę (13:10, 16:10). Jeszcze w końcówce Impel prowadził 20:18, a mimo to przyjezdne zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po ataku Grajber siatkarki Budowlanych miały piłkę setową (22:24), a w kolejnej akcji atak ze środka w wykonaniu Gabrieli Polańskiej przyniósł najważniejszy punkt w tym meczu. Po tej akcji nastąpił wybuch radości siatkarek Budowlanych, które przypieczętowały awans do finału.

 

 

W tej sytuacji tie-break miał już wyłącznie charakter towarzyski, zakończył się zwycięstwem łodzianek, a skuteczny atak Natalii Strózik z lewego skrzydła ustalił wynik na 10:15. MVP: Kaja Grobelna.

 

Mecz rewanżowy półfinału play off:

 

Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:9, 25:18, 22:25, 10:15)

 

Impel: Megan Courtney, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock – Maria Stenzel (libero) oraz Joanna Kaczor, Andrea Kossanyiova, Magdalena Stasiak (libero), Izabela Bałucka, Barbara Cembrzyńska.

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Heike Beier, Kaja Grobelna, Martyna Grajber – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Strózik, Julia Twardowska, Ewelina Tobiasz, Simona Dreczka.

 

Pierwszy mecz: Budowlani – Impel 3:1. Awans do finału: Budowlani.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie