Lech Poznań gospodarzem finału Pucharu Polski na PGE Narodowym

Piłka nożna

Lech Poznań – w wyniku losowania przeprowadzonego w siedzibie PZPN – będzie gospodarzem finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym. "Kolejorz" był także gospodarzem rok temu, w starciu z Legią Warszawa.

Jako gospodarz finału Lech będzie miał pierwszeństwo wyboru strojów, czyli zagrania w swoim pierwszym komplecie. Lechici otrzymają również szatnię oraz ławkę rezerwowych reprezentacji Polski - gospodarza tego obiektu. Dodatkowo na wszelkich materiałach dotyczących meczu, poznański zespół, jako gospodarz, będzie umieszczany na pierwszym miejscu.

Lech Poznań awansował do finału Pucharu Polski po pokonaniu w dwumeczu Pogoni Szczecin. Wcześniej Lechici wyeliminowali między innymi krakowską Wisłę. Ich rywale - Arka Gdynia, mieli teoretycznie dużo łatwiejszą drogę do meczu finałowego, bowiem nie spotkali na niej żadnego ekstraklasowego zespołu. W półfinale gdynianie mieli ogromne problemy z ograniem Wigier Suwałki, ale ostatecznie znaleźli się w finale, mimo porażki w rewanżu 2:4.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja o 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze