Lewandowski dziewiąty raz w jedenastce kolejki "Kickera"

Robert Lewandowski trafił do najlepszej jedenastki 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy według magazynu "Kicker". To jego dziewiąte takie wyróżnienie w sezonie. Piłkarz Bayernu Monachium otrzymał notę bliską ideału - 1,5.

Polski napastnik w sobotę strzelił dwa gole w spotkaniu z Borussią Dortmund, wygranym przez Bawarczyków 4:1. W 72. minucie opuścił boisko trzymając się za bark, ale po spotkaniu zapewnił, że to nic poważnego.

W obecnym sezonie kapitan reprezentacji Polski jest najczęściej wybieranym piłkarzem do jedenastki kolejki "Kickera". Został wyróżniony dziewięć razy.

Do jedenastki tej rundy spotkań trafiło też trzech innych graczy Bayernu Monachium: Franck Ribery (nota 1,5), Philipp Lahm (1,5) oraz Arjen Robben (1). Ten ostatni został wybrany graczem kolejki.

Jakub Błaszczykowski z Wolfsburga, który w spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:4) wszedł na boisko po przerwie, otrzymał notę 4 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową).