Nie żyje młody talent szwedzkiego hokeja. Ciało znaleziono w jeziorze

Zimowe
Nie żyje młody talent szwedzkiego hokeja. Ciało znaleziono w jeziorze

Szwecja opłakuje tragedię 20-letniego hokeisty, Markusa Olssona, uchodzącego za jeden z największych tamtejszych talentów. Jego ciało wyłowiono z jeziora.

Markus Olsson od najmłodszych lat był zawodnikiem klubu MODO, gdzie występował na pozycji bramkarza. Trudno było nie dostrzec czynionych przez niego postępów, dlatego też 20-latek szybko zapracował sobie na miano jednego z największych talentów szwedzkiego hokeja. Nie tak dawno trafił nawet do pierwszej drużyny. Na swoim koncie miał również występy w juniorskiej reprezentacji swego kraju i czwartą lokatę na Mistrzostwach Świata. Jego dobrze rokującą karierę przerwała jednak tragedia.

Młody mężczyzna widziany był ostatnio w jednej z restauracji, w miejscowości Ornskoldsvik. Tam spędzał czas przy kolacji z zaprzyjaźnionymi osobami. Według źródeł, około godziny pierwszej w nocy opuścił on lokal i zadecydował, że sam wróci do swojego domu. Jak się okazało — nie dotarł, co skłoniło po pewnym czasie jego rodzinę do zgłoszenia zaginięcia.

Akcja poszukiwawcza przez długi czas nie przynosiła żadnych efektów. Udział w niej wzięło nawet wojsko. Na prowadzący w stronę pobliskiego jeziora trop Olssona wpadły dopiero odpowiednio wyszkolone psy. Wkrótce nurkowie wyłowili jego ciało i zidentyfikowali je. Wciąż nie wiadomo co spowodowało śmierć hokeisty. Obecnie nie wyklucza się morderstwa, czy samobójstwa.

WP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze