Samsung zostaje głównym sponsorem Team iNETKOX

E-sport
Samsung zostaje głównym sponsorem Team iNETKOX
Team inetkox

Czujni obserwatorzy Let's Play Częstochowa z pewnością zwrócili uwagę, że „Koksy” przeszły odświeżenie wizerunku. Podopieczni easy'ego oraz saja będą od tej pory występować pod nazwą Samsung4Gamers by Inetkox.

Ostatnimi czasy znowu zrobiło się głośno wokół marki Inetkox. Easy oraz saju rozpoczęli drugą edycję GO GO CS:GO, w której po raz kolejny wybiorą najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia. Z kolei drużyna utworzona przez nich w pierwszej odsłonie projektu przeprowadziła kolejną zmianę kadrową. Takie posunięcie nie spotkało się z aprobatą przedstawicieli społeczności, zwracających uwagę na utratę pierwotnego charakteru zespołu.

 

Team Inetkox po raz kolejny znalazło się na afiszu za sprawą zmiany swojego wizerunku. Zawodnicy zadebiutowali w nowych barwach już podczas Let's Play Częstochowa, lecz kulisy ich metamorfozy wciąż pozostawały w sferze domysłów. Ostatecznie dzisiaj pojawiło się oficjalne oświadczenie, które rzuciło więcej światła na sprawę. Od tej pory snatchie i spółka będą występowali pod nazwą Samsung4Gamers by Inetkox. Co ciekawe, południowokoreańska korporacja nie będzie współpracować wyłącznie z profesjonalną drużyną, lecz obejmie patronatem również inicjatywę GO GO CS:GO 2.

 

Samsung nie jest jedynym nowym partnerem, który rozpocznie kooperację z Koksami. Gracze uzyskają dostęp do urządzeń peryferyjnych ufundowanych przez firmę ROCCAT. Z kolei zarząd organizacji PRIDE zaoferował wsparcie od strony logistycznej.

 

Niegdyś rodzime organizacje esportowe niechętnie ze sobą współdziałały i miały w zwyczaju pracować wyłącznie na własny rachunek. Obecnie środowisko ulega stopniowej profesjonalizacji, a działacze przykładają coraz większą uwagę do rozwoju całej branży. Przykładem może być PRIDE, które już wcześniej zawiązało współpracę z Kinguin oraz Pompa Team, a teraz do tego grona dołączy również iNETKOX.

 

Powrót Samsunga na scenę e-sportową może nieść za sobą daleko idące korzyści. Do tej pory rynek monitorów gamingowych był zdominowany przez takie firmy jak BenQ, ASUS czy AOC. Pojawienie się nowego gracza może zaburzyć dotychczasową równowagę sił i sprowokować poszczególne marki do zaostrzenia rywalizacji o względy odbiorców.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze