Cracovia wybuduje drugie centrum treningowe

Piłka nożna
Cracovia wybuduje drugie centrum treningowe
fot. Cyfrasport

Jesienią ruszą prace przy budowie centrum treningowego dla piłkarzy Cracovii w podkrakowskiej Rącznej. - Program obejmuje sześć pełnowymiarowych boisk, budynek klubowy z zapleczem odnowy i konferencyjnym oraz hotel – powiedział prezes klubu Janusz Filipiak.

We wtorek klub przejął oficjalnie tereny pod budowę od gminy Liszki, umowa dzierżawy została podpisana w styczniu. To będzie drugie centrum treningowe „Pasów”, pierwsze funkcjonuje przy ul. Wielickiej w Krakowie. Ma być gotowe wiosną 2019 i kosztować ok. 21,5 mln złotych netto.

 

Rączna, to wieś w gminie Liszki, położona na zachód od Krakowa, 18 km od centrum miasta.

 

- Może nie za szybko, ale równym krokiem zmierzamy w kierunku finalizacji inwestycji. Wystąpiliśmy o pozwolenie budowlane, czekamy na opinię środowiskową. W tym roku na pewno rozpoczniemy realizację. Mam nadzieję, że obiekt będzie służył nie tylko Cracovii, ale i społeczności lokalnej – dodał Filipiak.

 

Kompleks będzie dysponował czterema pełnowymiarowymi boiskami naturalnymi, z których dwa będą oświetlone, stadionem spełniającym wymogi trzecioligowe, boiskiem sztucznym i jednym mniejszym przykrywanym na zimę balonem. Hotel będzie mógł przyjąć 50 gości, w budynku klubowym znajdzie się m.in. 10 szatni i siłownia.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze