Mistrz świata żegna się z Asseco Resovią!

Siatkówka
Mistrz świata żegna się z Asseco Resovią!
fot. Cyfrasport

Piotr Nowakowski po sześciu latach gry odejdzie z Asseco Resovii. Mistrz świata w przyszłym sezonie będzie najprawdopodobniej reprezentował barwy Lotosu Trefla Gdańsk.

Informację o odejściu Nowakowskiego z ekipy z Podkarpacia potwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym agent siatkarza Georges Matijasević. 29. letni środkowy trafi prawdopodobnie do Lotosu Trefla Gdańsk.

 

Nowakowski przyszedł do Asseco Resovii z AZS Częstochowa w 2011 roku i z klubem z Podkarpacia sięgnął po trzy tytuły mistrza Polski oraz dwa wicemistrzostwa. Jako gracz Resovii osiągnął również wiele sukcesów z reprezentacją Polski, na czele z mistrzostwem świata (2014).

 

Z Rzeszowem żegna się również inny podopieczny Matijasevicia – atakujący Gavin Schmitt. Kanadyjczyk podpisał już umowę z drużyną mistrza Japonii Toray Arrows.

 

 

Asseco Resovia przedłużyła w ostatnim czasie kontrakty z kilkoma zawodnikami: Thibault Rossardem, Marcinem Możdżonkiem oraz Jochenem Schoepsem. Klub podpisał również umowę z atakującym Jakubem Jaroszem (w sezonie 2016/17  grał w katarskiej drużynie El Jaish); do drużyny powrócił z wypożyczenia do Cerrad Czarnych Radom rozgrywający Michał Kędzierski.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze