Wybuch obok autokaru Borussii Dortmund! Piłkarz w szpitalu

Piłka nożna
Wybuch obok autokaru Borussii Dortmund! Piłkarz w szpitalu
fot. PAP

O 20.45 miało dojść do ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów Borussii Dortmund i AS Monaco, lecz tuż przed pierwszym gwizdkiem doszło do szokującego zdarzenia. W pobliżu autokaru Niemców doszło do wybuchu, w związku z czym do szpitala trafił Marc Bartra. Nie wiadomo, czy mecz dojdzie do skutku...

Informacje przekazał Bild, a potwierdziły to niemieckie służby. Szybko pojawiły się informacje, że mecz stoi pod dużym znakiem zapytania. Do wybuchu doszło bowiem 6 mil od Signal Iduna Park - ucierpiała jedna osoba. Lokalne media donoszą, iż poszkodowanym jest obrońca BVB Marc Bartra, który od razu został przewieziony do szpitala. Nie wiemy jeszcze, jak poważnie ucierpiał Hiszpan.

Borussia Dortmund przy pomocy Twittera potwierdziła opisywane zajście. Jak podaje Bild, do detonacji trzech ładunków doszło tuż przed poruszającym się autokarem. Klubowy spiker poinformował już wszystkich zebranych na stadionie o tym, co wydarzyło się w pobliżu.

Do wybuchu doszło tuż przed wyjazdem piłkarzy Borussii na stadion, na którym mieli zmierzyć się z AS Monaco w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jak podają niemieckie media, drużyna jest bezpieczna.

Aktualizacja: Mecz został przełożony na środę na godzinę 18:45.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze