PGE Skra zagra w finale z ZAKSĄ!

W rewanżowym spotkaniu półfinałowym PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z Asseco Resovią Rzeszów 3:2. Tym samym Bełchatowianie awansowali do finału, w którym zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym PGE Skra wygrała spotkanie 3:0, zatem Resovia do awansu potrzebowała zwycięstwa za 3 punkty i wygranego złotego seta. Początek pierwszej odsłony zwiastował wygraną Skry, przy stanie 8:12 o czas poprosił trener Kowal. Przerwa przyniosła oczekiwane skutki, rzeszowianie błyskawicznie wyrównali i nawiązali walkę. Przez długi czas drużyny grał punkt za punkt. Przy stanie 21:21 „wyższy bieg” wrzucili gospodarze, do końca seta nie pozwalając zdobyć przeciwnikom choćby punktu.

W drugim secie szybko przewagę zbudowali przyjezdni, a duża w tym zasługa świetnych zagrywek Bartosza Kurka (5:9). Przewaga Skry wzrosła do sześciu „oczek”, ale rzeszowianom udało się zmniejszyć straty. W końcówce partii jednak do doskonałej dyspozycji powróciła Skra. Partię zakończył Bartosz Kurek.

Partię lepiej rozpoczęli bełchatowianie, po błędzie Rossarda było 0:3. Resovia szybko odrobiła straty, a między drużynami nawiązała się wyrównana walka. Obie drużyny grały na przyzwoitym poziomie, po obu stronach było niewiele błędów, za to dużo mocnych uderzeń i obron. Po raz kolejny doskonale w końcówce zagrała Resovia. Od stanu 19:19 pozwoliła przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwóch punktów.

Rozpędzeni rzeszowianie na początku partii prowadzili 6:3. Dobra gra Skry i błędy Resovii sprawiły jednak, że szybko na tablicy zawidniał remis. Przy stanie 15:18 o czas poprosił Andrzej Kowal. Na niewiele się to zdało. Po asie serwisowym Pencheva było już 16:21. Zdobytej przewagi bełchatowianie nie oddali do końca. Seta zakończył błąd Rossarda.

W tie-breaku obie drużyny zagrały niemal bez emocji, trenerzy obu drużyn zdecydowali się na zmiany w składzie. Wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Przy zagrywkach Bednorza Skra objęła dwupunktowe prowadzenie. Siatkarze Skry stopniowo powiększali dystans, gdy Bartosz Kurek zablokował przechodzącą piłkę, Bełchatów prowadził już 8:12. Mecz zakończył błąd Tichacka.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:21, 19:25, 25:21, 18:25, 8:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Marko Ivovic, Jochen Schoeps, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek - Damian Wojtaszek (libero) – Mateusz Masłowski (libero), Batłomiej Lemański, Dawid Dryja, Thibault Rossard, Thomas Jaeschke.

PGE Skra Bełchatów: Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Nikołaj Penczew - Kacper Piechocki (libero) – Bartosz Bednorz, Robert Milczarek (libero).

MVP spotkania został wybrany Bartosz Kurek

Resovia - Skra 2:2, 8:15 Błąd Tichacka! Koniec spotkania! PGE Skra Bełchatów wygrywa i awansuje do finału!

Resovia - Skra 2:2, 8:14 Świetna zagrywka Gładyra. Jaeschke nie poradził sobie w przyjęciu.

Resovia - Skra 2:2, 8:13 Zablokowany Rossard.

Resovia - Skra 2:2, 8:12 Bartosz Kurek blokuje przechodzącą piłkę.

Resovia - Skra 2:2, 7:10 Ivović atakuje w aut.

Resovia - Skra 2:2, 7:9 Z lewego skrzydła kiwa Bednorz. Piłka w boisku.

Resovia - Skra 2:2, 6:8 Gładyr ze środka. Zmiana stron.

Resovia - Skra 2:2, 5:7 Błąd w zagrywce Dryji.

Resovia - Skra 2:2, 5:6 Jaeschke z problemami, ale kończy.

Resovia - Skra 2:2, 4:6 Bednorz w ataku z drugiej linii skutecznie.

Resovia - Skra 2:2, 4:5 Tym razem Bednorz psuje zagrywkę.

Resovia - Skra 2:2, 3:5 Kurek w kontrze obija blok.

Resovia - Skra 2:2, 3:3 As Bednorza.

Resovia - Skra 2:2, 2:2 Znowu zepsuty serwis... Tym razem Gładyr.

Resovia - Skra 2:2, 1:2 Szalpuk psuje zagrywkę

Resovia - Skra 2:2, 1:1 Pozmieniane składy obu drużyn.

Resovia - Skra 2:1, 18:25 Rossard w taśmę! Skra w finale! Nie będzie złotego seta!

Resovia - Skra 2:1, 17:24 Kłos! Skra coraz bliżej!

Resovia - Skra 2:1, 17:23 Rossard wpada w siatkę!

Resovia - Skra 2:1, 17:22 Kontrowersje po zagraniu Kurka, punkt jednak zdobywa Skra.

Resovia - Skra 2:1, 17:21 Wydawało się, że Kurek zdobył punkt. Zagrał jednak piłkę na stronie rywala.

Resovia - Skra 2:1, 16:21 As Pencheva!

Resovia - Skra 2:1, 16:20 Blok Skry! Finał coraz bliżej.

Resovia - Skra 2:1, 16:18 Po czasie Uriarte zagrywa w siatkę.

Resovia - Skra 2:1, 15:18 Czas dla Kowala.

Resovia - Skra 2:1, 15:17 Błędy Resovii! Dwa punkty przewagi Skry

Resovia - Skra 2:1, 15:16 Drzyzga zagrywa w aut.

Resovia - Skra 2:1, 13:14 Błąd podwójnego odbicia! Skra na prowadzeniu! Czas dla Kowala.

Resovia - Skra 2:1, 13:13 Sędziowie orzekli, że zagrywka Kurka była autowa. Challenge pokazał co innego, punkt dla Skry.

Resovia - Skra 2:1, 13:12 Wlazły w ataku z prawego skrzydła.

Resovia - Skra 2:1, 12:11 To samo Wlazły...

Resovia - Skra 2:1, 11:11 Rossard również.

Resovia - Skra 2:1, 11:10 Lisinac psuje serwis.

Resovia - Skra 2:1, 10:10 Lisinac doprowadza do remisu.

Resovia - Skra 2:1, 10:9 Rossard na kontrze!

Resovia - Skra 2:1, 8:8 Penchev obija blok!

Resovia - Skra 2:1, 8:7 Drzyzga psuje zagrywkę.

Resovia - Skra 2:1, 7:6 Skra zmniejsza straty. Perrin atakował z przechodzącej, ale został zablokowany.

Resovia - Skra 2:1, 7:5 Penchev skutecznie.

Resovia - Skra 2:1, 7:4 Krótka przerwa w grze, podczas obrony ucierpiał Drzyzga, ale może grać.

Resovia - Skra 2:1, 6:4 Kurek z lewego skrzydła.

Resovia - Skra 2:1, 6:3 Wlazły przekracza linię trzeciego metra! Szczęście sprzyja Resovii.

Resovia - Skra 2:1, 5:3 Nowakowski blokuje kiwkę Uriarte!

Resovia - Skra 2:1, 3:2 Nowakowski z krótkiej.

Resovia - Skra 2:1, 2:2 Rozpoczęliśmy czwartego seta.

Resovia - Skra 1:1, 25:21 Zablokowany Penchev! Koniec seta!

Resovia - Skra 1:1, 24:21 Zablokowana kiwka Uriarte! Piłka setowa.

Resovia - Skra 1:1, 23:21 Rossard z drugiej linii!

Resovia - Skra 1:1, 22:21 Książkowa akcja Skry. Doskonałe przyjęcie, rozegranie i szybki atak z krótkiej.

Resovia - Skra 1:1, 22:20 Zagrywka Wlazłego w aut. W takim momencie!

Resovia - Skra 1:1, 21:20 Kurek przedziera się przez blok.

Resovia - Skra 1:1, 21:19 Pojedynczy blok Ivovicia na Wlazłym! Na dodatek na boisku leżał Piechocki. Ale wstał, może grać.

Resovia - Skra 1:1, 20:19 Czas dla Blaina.

Resovia - Skra 1:1, 20:19 As Rossarda!

Resovia - Skra 1:1, 19:19 Ivović mocno po ciasnym skosie.

Resovia - Skra 1:1, 18:19 Sprytnie Bartosz Kurek. Ciało ustawił, jakby chciał atakować po skosie, w ostatniej chwili jednak zmienił kierunek.

Resovia - Skra 1:1, 17:17 Niewiele brakowało, ale udało się Perrinowi obić blok.

Resovia - Skra 1:1, 16:17 Penchev skutecznie na kontrze.

Resovia - Skra 1:1, 16:15 Rossard! Znowu zmiana na prowadzeniu!

Resovia - Skra 1:1, 15:15 Kurek zatrzymany!

Resovia - Skra 1:1, 13:15 Lisinac na kontrze! Czas dla Andrzeja Kowala.

Resovia - Skra 1:1, 13:14 Perrin w aut! Skra wychodzi na prowadzenie.

Resovia - Skra 1:1, 12:13 Rossard z prawego skrzydła.

Resovia - Skra 1:1, 12:12 Kurek z kontry! Gramy punkt za punkt.

Resovia - Skra 1:1, 11:10 Perrin z szóstej strefy. Zgubiony blok bełchatowian.

Resovia - Skra 1:1, 10:10 Dynamiczna krótka Lisinaca.

Resovia - Skra 1:1, 9:9 Kurek z szóstej strefy.

Resovia - Skra 1:1, 9:8 Ależ blok na Wlazłym! Ściana nie do przejścia.

Resovia - Skra 1:1, 8:8 Penchev atakuje po bloku.

Resovia - Skra 1:1, 7:6 Penchev w aut.

Resovia - Skra 1:1, 6:6 A jednak! Po challenge'u sędziowie zmieniają decyzję.

Resovia - Skra 1:1, 5:7 Penchev kończy długą akcję.

Resovia - Skra 1:1, 4:6 Rossard z prawego ataku. Tym samym odpowiada Wlazły.

Resovia - Skra 1:1, 3:5 Bartosz Kurek obija blok.

Resovia - Skra 1:1, 3:4 Lisinac psuje zagrywkę.

Resovia - Skra 1:1, 2:3 As Możdżonka!

Resovia - Skra 1:1, 1:3 Serię przerywa Możdżonek atakiem z krótkiej.

Resovia - Skra 1:1, 0:3 Rossard w aut!

Resovia - Skra 1:1, 0:1 Dobrze seta otwierają bełchatowianie.

Resovia - Skra 1:0, 19:25 Kurek kończy seta!

Resovia - Skra 1:0, 19:24 Piłka setowa dla Skry!

Resovia - Skra 1:0, 19:23 Po raz kolejny skutecznie Rossard. Dobre wejście Francuza.

Resovia - Skra 1:0, 18:22 Szczęśliwie zdobyty punkt przez Skrę. W kolejnej akcji skutecznie Rossard.

Resovia - Skra 1:0, 16:20 Dobra zagrywka Skry, z przechodzącej uderzył Uriarte.

Resovia - Skra 1:0, 16:18 Zablokowany Wlazły. Topnieje przewaga przyjezdnych.

Resovia - Skra 1:0, 14:18 Karol Kłos z krótkiej.

Resovia - Skra 1:0, 14:17 O czas prosi Blain.

Resovia - Skra 1:0, 13:17 Zablokowany Kurek.

Resovia - Skra 1:0, 11:17 Długą akcję kończy atakiem z prawego skrzydła Wlazły. Rossard melduje się na boisku.

Resovia - Skra 1:0, 11:15 Ivović as!

Resovia - Skra 1:0, 9:14 Atak rzeszowian ze środka.

Resovia - Skra 1:0, 8:14 Wlazły! Rośnie przewaga skry.

Resovia - Skra 1:0, 8:13 Skutecznie zaatakował Wlazły. W kolejnej akcji kontrę wykorzystał Penchev. Czas dla gospodarzy.

Resovia - Skra 1:0, 8:11 Skutecznie Penchev.

Resovia - Skra 1:0, 7:9 Perrin "ustrzelił" Kurka. Kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki w tym secie.

Resovia - Skra 1:0, 6:9 Serię Skry przerywa Ivović.

Resovia - Skra 1:0, 5:9 Kurek dokłada asa

Resovia - Skra 1:0, 5:8 Schoeps zablokowany! Seria bloków skry.

Resovia - Skra 1:0, 5:7 Długa akcja kończy się udanym blokiem Skry. Czas dla Kowala.

Resovia - Skra 1:0, 5:6 Kolejny as Kurka!

Resovia - Skra 1:0, 5:5 As Kurka.

Resovia - Skra 1:0, 5:4 Karol Kłos w skutecznym ataku z przesuniętej krótkie.

Resovia - Skra 1:0, 5:3  Perrin z lewego skrzydła.

Resovia - Skra 1:0, 4:3 Nowakowski psuje zagrywkę

Resovia - Skra 1:0, 4:2 Problemy Skry z przyjęciem, Kurek atakuje w taśmę.

Resovia - Skra 1:0, 3:2 Lisinac psuje serwis.

Resovia - Skra 1:0, 2:2 Kurek obija blok.

Resovia - Skra 1:0, 2:1 Skutecznie Ivović z lewego skrzydła.

Resovia - Skra 1:0, 1:0 Udany początek Resovii.

Resovia - Skra 0:0, 25:21 Długo czekamy na challenge'owy werdykt. Sprawdzamy czy piłka po bloku wlazłego była po bloku, później okazało się, że Skra dotknęła siatki. Koniec seta.

Resovia - Skra 0:0, 24:21 Schoeps blok-aut! Piłka setowa dla Resovii, piorunująca końcówka gospodarzy!

Resovia - Skra 0:0, 23:21 Nieudane przyjęcie Skry! Zagrywał Ivović.

Resovia - Skra 0:0, 22:21 Potężny atak Ivovicia.

Resovia - Skra 0:0, 21:21 Schoeps psuje serwis. Znowu remis!

Resovia - Skra 0:0, 21:20 Dobre przyjęcie Skry, ale Penchev nie przebił się przez blok.

Resovia - Skra 0:0, 20:20 Niewiele brakowało, ale jednak. Ivović obił blok.

Resovia - Skra 0:0, 19:20 Skra powraca na prowadzenie. Bednorz!

Resovia - Skra 0:0, 19:19 Blok Skry! W roli głównej Bednorz, który przed chwilą pojawił się na boisku. O czas prosi trener Kowal.

Resovia - Skra 0:0, 19:18 As Uriarte.

Resovia - Skra 0:0, 19:17 Wprowadzony Dryja psuje zagrywkę.

Resovia - Skra 0:0, 18:15 Nieudana kiwka Uriarte.

Resovia - Skra 0:0, 17:15 Błąd Pencheva. Kolejny czas dla gości.

Resovia - Skra 0:0, 16:15 Możdżonek blokuje Wlazłego! Resovia na prowadzeniu!

Resovia - Skra 0:0, 15:15 Fatalne nieporozumienie w drużynie Skry, była okazja do kontry.

Resovia - Skra 0:0, 14:14 Wyrównuje Schoeps.

Resovia - Skra 0:0, 13:14 Do trzech razy sztuka, skutecznie Kurek.

Resovia - Skra 0:0, 13:13 Czas dla Skry.

Resovia - Skra 0:0, 13:13 I jest remis! Kurek znowu w aut.

Resovia - Skra 0:0, 12:13 Sędziowie orzekli, że Kurek zaatakował w aut, challenge to potwierdza. Resovia zmniejsza straty.

Resovia - Skra 0:0, 10:13 Wlazły skutecznie.

Resovia - Skra 0:0, 10:12 Długa akcja, ofiarne obrony i punkt dla Asseco!

Resovia - Skra 0:0, 9:12 Psuje zagrywkę Penchev.

Resovia - Skra 0:0, 8:12 O czas prosi trener Kowal.

Resovia - Skra 0:0, 8:11 Mariusz wlazły konczy w drugim uderzeniu.

Resovia - Skra 0:0, 7:10 Nie kończa Penchev i Ivović, skuteczny w kontrze jest za to Bartosz Kurek.

Resovia - Skra 0:0, 7:8 Jochen Schoeps kończy na pojedynczym bloku.

Resovia - Skra 0:0, 6:8 Skuteczna akcja Resovii, później z lewego skrzydła zapunktował Penchev

Resovia - Skra 0:0, 5:7 Ivović nie wykorzystał okazji, z kontry skuteczny jest za to Penchev.

Resovia - Skra 0:0, 5:6 As serwisowy Bartosza Kurka.

Resovia - Skra 0:0, 5:5 Pogubili się na kontrze rzeszowianie, wykorzystuje to Skra. Kłos ze srodka.

Resovia - Skra 0:0, 5:4 Wlazły atakuje w aut.

Resovia - Skra 0:0, 4:4 Ivović z pajpa! Potężny atak!

Resovia - Skra 0:0, 3:4 Karol Kłos ze środka.

Resovia - Skra 0:0, 3:3 Skra miała szansę na objęcie prowadzenia, ale Kurek zderzył się z Penchevem na kontrze.

Resovia - Skra 0:0, 2:2 Świetny atak Nowakowskiego z krótkiej!

Resovia - Skra 0:0, 0:1 Rozpoczynamy atakiem Lisinaca ze środka.

Na zwycięzcę tego dwumeczu czeka już ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA w finale PlusLigi!

W rewanżowym spotkaniu półfinału PlusLigi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:0. Mistrzowie Polski w pierwszym meczu również pewnie pokonali rywali 3:0 i awansowali do finału. Pierwsza półfinałowa konfrontacja obu ekip mocno rozczarowała żądnych wielkich emocji kibiców.

Poniżej prezentujemy skrót z pierwszego spotkania:

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0. Skrót meczu

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów: Transmisja w Polsacie Sport

W rywalizacji Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów w półfinale PlusLigi czas na rewanż! Czy podopieczni Andrzeja Kowala są w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania w Atlas Arenie? Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu półfinału PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów. Początek spotkania o godzinie 20.30.