Liczby gali KSW 38 - 1624 i 1450

Sporty walki

Kamil Szymuszowski (16-4, 2 KO, 4 SUB) oraz Grzegorz Szulakowski (8-1, 2 KO, 4 SUB) na gali KSW 38: Live in Studio przedłużyli swoje zwycięskie serie. Niewielu kibiców jednak sięga głęboko w statystki i może sobie zdawać z tego sprawę, że w przypadku pierwszego 8 kwietnia minęło dokładnie 1450 dni od ostatniej porażki, a w przypadku drugiego liczba wynosi aż 1624 dni!

Na gali KSW 38: Live in Studio Szymuszowski do klatki największej polskiej organizacji wszedł już po raz pierwszy. Po tytułowych liczbach łatwo można domyślić się, że w KSW ze wszystkich swoich konfrontacji wychodził zwycięską ręką. Szymuszowski na swoim rozkładzie ma takie nazwiska jak: były mistrz KSW Maciej Jewtuszko, były pretendent do pasa mistrzowskiego KSW David Zawada, Mindaugas Verzbickas oraz Gracjan Szadziński. Warto zaznaczyć, że po trzeciej wygranej w organizacji SZymuszowski postanowił zmienić kategorię wagową z półśredniej na lekką i jest pierwszym zawodnikiem w historii, który po takiej serii zwycięstw zdecydował się na taki ruch.

Zwycięska seria w przypadku Szymuszowskiego rozpoczęła się znacznie wcześniej niż w dniu debiutu dla KSW na gali z numerem 31. Przed występami dla największej polskiej organizacji "Szymek" zapisał na swoim koncie serię pięciu zwycięstw i aktualnie liczy ona dziewięć wygranych z rzędu. Po raz ostatni wyższość swojego rywala Szymuszowski musiał uznać w kwietniu 2013 roku, kiedy jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Anderzejem Grzebykiem.

W przypadku Szulakowskiego seria nie jest aż tak imponująca i wynosi "tylko" siedem wygranych z rzędu. W organizacji KSW reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn wygrał już trzy walki - z Patrykiem Grudniewskim, Bartłomiejem Kurczewskim oraz byłym pretendentem do walki o pas Renato Gomesem Gabrielem. Szulakowski w karierze przegrał tylko raz - w październiku 2012 roku w konfrontacji z Teemu Packalenem.

A jak wyniki Szymuszowskiego i Szulakowskiego prezentują się w porównaniu z mistrzami organizacji KSW?

kategoria lekka: Mateusz Gamrot - nadal bez porażki
kategoria średnia: Mamed Khalidov - 2589 dni*
Grzegorz Szulakowski - 1624 dni
kategoria półśrednia: Borys Mańkowski - 1589 dni
Kamil Szymuszowski - 1450 dni
kategoria półciężka: Tomasz Narkun - 854 dni
kategoria piórkowa: Marcin Wrzosek - 484 dni
kategoria ciężka: Fernando "Santo Forte" Rodrigues Jr. - 464 dni

Oczywiście zaprezentowane wyniki nie mogą w żaden sposób być wymierną oceną umiejętności poszczególnych zawodników m.in. ze względu na różną klasę rywali czy częstotliwość odbywania pojedynków.

*ile dni minęło od ostatniej porażki zawodnika do 8 kwietnia (data gali KSW 38: Live in Studio)

 

W załączonych materiałach wideo skróty walk Kamila Szymuszowskiego oraz Grzegorza Szulakowskiego z ostatniej gali KSW 38: Live in Studio.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze