MŚ w kolarstwie torowym: Barbieri wygrała scratch, Polacy czwartą drużyną eliminacji

Włoszka Rachele Barbieri zdobyła na torze kolarskim w Hongkongu tytuł mistrzyni świata w wyścigu scratch. Justyna Kaczkowska zajęła 19. miejsce ze stratą okrążenia do sześciu najlepszych zawodniczek.

Barbieri wyprzedziła na finiszu Brytyjkę Elinor Barker i Belgijkę Jolien d’Hoore.

Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel zajęli czwarte miejsce w eliminacjach sprintu drużynowego mistrzostw świata w kolarstwie torowym, które w środę rozpoczęły się w Hongkongu. Biało-czerwoni uzyskali czas 43,419 s.

Najszybciej pojechali w bezpośrednim wyścigu z Polakami broniący tytułu Nowozelandczycy – 43,267. Podopiecznych Andrzeja Tołomanowa wyprzedzili jeszcze Francuzi i Brytyjczycy.

Niespodzianką jest brak kwalifikacji do czołowej ósemki drużyny Niemiec.