Nice 1 Liga: Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna

Środowe starcie będzie dla Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec kolejną ważną batalią w pogoni za Ekstraklasą. Sosnowiczanie tracą do lidera z Chojnic zaledwie cztery punkty, zabrzanie - dwa razy tyle. Transmisja meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Sonoswiec w Polsacie Sport Extra.

Zarówno Górnikowi, jak i Zagłębiu zostało do rozegrania w 1 lidze jeszcze po 10 meczów, które w sumie tworzą szansę na 30 punktów dla każdej ze stron. Ale nie oszukujmy się, Górnik już raczej w tym sezonie Ekstraklasę może sobie wybić z głowy. Osiem punktów straty do lidera i siedem do miejsca premiowanego awansem to na tym etapie rozgrywek jednak już mała przepaść.

Co innego Zagłębie Sosnowiec, które w ostatnim meczu rozgromiło 4:0 MKS Kluczbork i które traci do Chojniczanki tylko cztery punkty. Biorąc pod uwagę skłonność lidera do remisów i zakładając, że dwa kolejne mecze chojniczanie właśnie zremisują, Zagłębiu wystarczą dwa zwycięstwa z rzędu, by zrównać się z nim punktami. Tylko że do przeskoczenia jest jeszcze i GKS Katowice, i Wigry Suwałki...

Starcie Górnika z Zagłębiem miało się pierwotnie odbyć 24 marca, ale zważając na to, że aż trzech zawodników z Sosnowca zostało wtedy powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski, klub wnioskował w związku o przeniesienie spotkania. Prośba została zaakceptowana.

Transmisja meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec od godz. 17:45 w Polsacie Sport Extra. Komentują: Marcin Feddek i Andrzej Iwan.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze