Nice 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec rzutem na taśmę wygrało z Górnikiem Zabrze!

W zaległym meczu 23. kolejki Nice I Ligi, na stadionie Ernesta Pohla w Zabrzu, gospodarze zmierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, który znacząco wpłynął na układ tabeli.

Pojedynek pomiędzy oboma zespołami zaczął się spokojnie, choć Zagłębie próbowało z czasem przejmować inicjatywę. Górnik z kolei skupiał się bardziej na szukaniu okazji do kontrataków. Po kilku minutach mieliśmy pierwszą bramkę autorstwa Konrada Michalaka, który pobiegł lewą flanką mijając obrońców Zabrzan, a nastepnie w pojedynku sam na sam pokonał płaskim uderzeniem bramkarza gospodarzy.

Trzy minuty później przed szansą stanął Górnik po faulu na znajdującym się przed polem karnym Rafale Kurzawie. Ten sam zawodnik zdecydował się uderzać na bramkę gości, lecz uczynił to bardzo niedokładnie i piłka poszybowała daleko w trybuny. Pomimo niepowodzenia, na odpowiedź Zagłębia nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie wyrównującego gola głową po dośrodkowaniu Kurzawy zdobył Łukasz Wolsztyński, który tej wiosny spisuje się nadzwyczaj dobrze. Na kolejną dobrą sytuację podopieczni Marcina Brosza musieli czekać do 37. minuty, kiedy to Fidziukiewicz ruszył środkiem i podał do znajdującego się po jego prawej stronie Michalaka. Ten w sytuacji sam na sam z Loską nie zdołał opanować futbolówki i w konsekwencji ta wylądowała w rękach bramkarza.

Na gospodarzy sytuacja ta podziałała niczym płachta na byka. W 40. minucie Janco oddał bardzo kąśliwy strzał na bramkę Zagłębia, a golkiper mógł jedynie wybić ją do boku. Trzy minuty później przed szansą stanął jeszcze Kurzawa, który huknał z dystansu, lecz piłka minimalnie minęła lewy słupek gości zaliczając przy tym kontakt z jednym z defensorów drużyny przeciwnej. Podyktowany przez arbitra rożny nie został jednak efektywnie wykorzystany.

W drugiej połowie mogliśmy wciąż podziwiać dobre dogrania w wykonaniu Kurzawy. Tym razem jego dośrodkowanie wymierzone było wprost na głowę Suareza. Ten jednak minimalnie się pomylił. Kilka minut później ten sam piłkarz znów miał okazję do zdobycia bramki po centrze Kurzawy, lecz na drodze stanął Fabisiak, broniąc groźny strzał głową. Decydującego gola kibice oglądali dopiero w 90. minucie, gdy dobre podanie z głębi pola otrzymał napastnik Zagłębia, a następnie skierował futbolówkę do siatki rywali.

Dzięki wygranej, Zagłębie z dorobkiem 43 punktów awansowało na drugą pozycję w tabeli Nice I Ligi. Zabrzanie z 38 punktami znajdują się na 8 miejscu zestawienia.

Górnik Zabrze 1:2 Zagłebie Sosnowiec

Bramki: Konrad Michalak (5'), Łukasz Wolsztyński (20'), Michał Fidziukiewicz (90')

Kibiców: 15 000