Na początek Dal Zotto zaprosił na zgrupowanie kadry, które rozpocznie się 23 kwietnia dwunastu siatkarzy z brazylijskiej Superligi i lig zagranicznych, którzy zakończyli rozgrywki ligowe - czytamy na globoesporte.globo.com. Wśród powołanych znalazł się m.in. Rafael Rodrigues Araujo, który w tym sezonie reprezentował barwy MKS-u Będzin. Drużyna z Będzina w środę rozegra spotkanie rewanżowe z Espadonem Szczecin o 11. lokatę na zakończenie plusligowego sezonu.

 

W późniejszym terminie selekcjoner reprezentacji Brazylii poda nazwiska kolejnych powołanych, wśród których powinny znaleźć się największe gwiazdy brazylijskiej reprezentacji.

 

Mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro 2 czerwca rozpoczną tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Na początek turnieju w Pesaro we Włoszech zmierzą się z reprezentacją Polski.

 

Brazylijska federacja na początku roku podała, że Renan Dal Zotto zastąpi po 15 latach na stanowisku trenera Bernardo Rezende. Prowadzi męską reprezentację tego kraju w kolejnym cyklu olimpijskim, którego zwieńczeniem będą igrzyska w Tokio w 2020 roku.

 

Zawodnicy powołani do reprezentacji Brazylii:

 

Rozgrywający: Murilo Radke (Montes Claros), Thiago Veloso Thiaguinho (Molfetta - Włochy)

 

Środkowi: Flavio Gualberto (Minas), Wennder Lopes (Sao Bernardo), Thiago Barth (Sesc RJ)

 

Przyjmujący: Joao Rafael (Molfetta - Włochy), Alisson Melo (Canoas)

 

Atakujący: Rafael Rodrigues Araujo (MKS Będzin), Renan Buiatti (JF Volei), Luan Weber (Montes Claros)

 

Libero: Thales Hoss (Canoas), Felipe Lourenco (Maringa)