Nowy trener odkrył karty. Kadra Brazylii przed Ligą Światową

Siatkówka
Nowy trener odkrył karty. Kadra Brazylii przed Ligą Światową
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

Renan Dal Zotto, który na stanowisku trenera reprezentacji Brazylii zastąpił Bernardo Rezende, podał nazwiska siatkarzy z lig zagranicznych, którzy już zakończyli rozgrywki klubowe. Na liście znalazł się mi. in. siatkarz na co dzień występujący na parkietach PlusLigi.

Na początek Dal Zotto zaprosił na zgrupowanie kadry, które rozpocznie się 23 kwietnia dwunastu siatkarzy z brazylijskiej Superligi i lig zagranicznych, którzy zakończyli rozgrywki ligowe - czytamy na globoesporte.globo.com. Wśród powołanych znalazł się m.in. Rafael Rodrigues Araujo, który w tym sezonie reprezentował barwy MKS-u Będzin. Drużyna z Będzina w środę rozegra spotkanie rewanżowe z Espadonem Szczecin o 11. lokatę na zakończenie plusligowego sezonu.

 

W późniejszym terminie selekcjoner reprezentacji Brazylii poda nazwiska kolejnych powołanych, wśród których powinny znaleźć się największe gwiazdy brazylijskiej reprezentacji.

 

Mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro 2 czerwca rozpoczną tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Na początek turnieju w Pesaro we Włoszech zmierzą się z reprezentacją Polski.

 

Brazylijska federacja na początku roku podała, że Renan Dal Zotto zastąpi po 15 latach na stanowisku trenera Bernardo Rezende. Prowadzi męską reprezentację tego kraju w kolejnym cyklu olimpijskim, którego zwieńczeniem będą igrzyska w Tokio w 2020 roku.

 

Zawodnicy powołani do reprezentacji Brazylii:

 

Rozgrywający: Murilo Radke (Montes Claros), Thiago Veloso Thiaguinho (Molfetta - Włochy)

 

Środkowi: Flavio Gualberto (Minas), Wennder Lopes (Sao Bernardo), Thiago Barth (Sesc RJ)

 

Przyjmujący: Joao Rafael (Molfetta - Włochy), Alisson Melo (Canoas)

 

Atakujący: Rafael Rodrigues Araujo (MKS Będzin), Renan Buiatti (JF Volei), Luan Weber (Montes Claros)

 

Libero: Thales Hoss (Canoas), Felipe Lourenco (Maringa)

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie