Inne

Życie e-sportowca? Siłownia pięć razy w...

Wysokość wynagrodzeń wypłacanych najlepszym zawodnikom na scenie uchodzi za jedną z najbardziej pożądanych informacji przez miłośników CS:GO. Warunki finansowe proponowane przez najpotężniejsze organizacje e-sportowe często są pilnie strzeżoną tajemnicą. Szacunkowe kwoty zazwyczaj pozostają w sferze domysłów i nigdy nie znajdują oficjalnego potwierdzenia. Dzieje się tak chociażby ze względu na mnogość elementów składających się na całą pensję zawodników. Poza gwarantowaną podstawą gracze otrzymują również premie za wyniki, prowadzą swoje kanały na YouTube bądź Twitchu, a także biorą udział w rozmaitych akcjach sponsorowanych.

 

Wydawałoby się, że w tej sytuacji oszacowanie choćby przybliżonej sumy miesięcznych przychodów największych gwiazd jest niemożliwe. Taka sztuka udała się jednak najdociekliwszym fanom, którzy wyniki swojego śledztwa często popierali wypowiedziami samych zawodników. Na początku ubiegłego roku device wraz z kompanami zdecydowali się na stworzenie własnej organizacji. Wkrótce pojawiły się informacje, że Duńczycy zarabiają około dziesięciu tysięcy dolarów miesięcznie. Od tamtej pory Astralis znacznie urosło na znaczeniu stając się najlepszą drużyną na świecie. W tej sytuacji zeszłoroczne dane mogą być już nieaktualne, co tylko potwierdzają kolejne doniesienia głoszące, że wynagrodzenia dla najlepszych graczy przekraczają dwadzieścia tysięcy dolarów miesięcznie. Takie pogłoski pojawiły się w następstwie wywiadu przeprowadzonego z właścicielem Virtus.pro. Reprezentanci rosyjskiej organizacji zarabiają średnio 10 tysięcy dolarów, a pensje największych gwiazd mogą przekraczać nawet 20 tysięcy dolarów miesięcznie. Biorąc pod uwagę popularność oraz klasę polskiej formacji możemy mieć przeczucie graniczące z pewnością, że dywizja CS:GO kwalifikuje się do tej uprzywilejowanej grupy.

 

Hicham Chichane, właściciel NiPu podczas rozmowy z serwisem Komplett.no był równie wylewny. Zdradził on, że reprezentanci zespołu CS:GO zarabiają od 170 do 230 tysięcy dolarów rocznie. W przypadku graczy DOTA 2 kwota ta oscyluje w granicach 116 tysięcy dolarów. Nie wiadomo czy podana suma jest oparta wyłącznie na miesięcznej pensji i wszelkich premier.

 

Druzyna CS:GO od dłuższego czasu spisuje się poniżej swoich możliwości, a pomimo tego cała organizacja zarabia krocie. NiP zawdzięcza swoją pozycję głównie pozytywnemu wizerunkowi, który sobie wypracował na przestrzeni wielu lat obecności w branży. GeT_RiGhT i spółka cieszą się ogromną sympatią fanów, a zarazem mogą liczyć na poważanie na profesjonalnej scenie. Znamienny w tej sytuacji jest przykład fnatic, które nawet w okresie swoich największych triumfów było poddane nieustannej krytyce ze strony społeczności.