Inne

Reakcja zawodników Kinguin na ninja defuse w...

Główny Projektant Bohaterów League of Legends, Andrei „Meddler” van Roon, zaskoczył fanów planowanym zwiększeniem w przyszłości roli Malzahara. Obecnie postać ta jest kojarzona jedynie jako jeden z wielu wspierających championów, ale wielu graczy pamięta jeszcze czasy świetności Malzahara w solowej grze. Nietrudno się dziwić, że wielu graczy uważa Malzahara za bohatera stworzonego do walki na środkowej alei i bardzo krytycznie odnoszą się do obecnego zastosowania maga. Meddler odniósł się w poście do zapytania o przyszłość Malzahara:

 

„Chcielibyśmy znowu zrobić z Malza przyzwoitego solo lanera. Ponadto uważamy, że jego gra wspierająca nie była zdrowa dla samej gry, także nie planujemy forsować jednocześnie Malzahara wspierającego i grającego solo. Punktem wyjścia jest dla nas wspieranie nowo odkrytych stylów gry, gdziekolwiek możemy. Przestajemy to robić w momencie, gdy nie ma na nie żadnej kontry lub są destruktywne dla zdrowej rozgrywki w jakikolwiek sposób. Jeśli chodzi o termin wprowadzenia Malzahara na solowe linie, to niestety nie jestem pewny kiedy to nastąpi, przepraszam.”

 

Oznacza to, że grający Malzaharem na dolnej alei będą musieli niedługo wybrać sobie innego ulubieńca. Dla fanów Malzahara supporta na pewno jest to niemiła wiadomość, ale jak zawsze jest też druga strona medalu:  już niedługo ten potężny mag powróci na zasłużone sobie miejsce i znów będzie siał postrach w szeregach przeciwnika.