Twitter o walce Masternak - Siłłach: Przepustka do światowej czołówki

Sporty walki
Twitter o walce Masternak - Siłłach: Przepustka do światowej czołówki
fot. PAP

Walka pomiędzy Mateuszem Masternakiem (38-4, 26 KO) a Ismajiłem Siłłachem (25-3, 19 KO) została dodana do rozpiski gali Polsat Boxing Night: Nowe Rozdanie. - Polak ma bardzo duże umiejętności defensywne, tamten duży potencjał w ataku - skomentował zestawienie Maciej Miszkiń na Twitterze.

"Wybór więcej niż ciekawy, gwarantujący widowisko na wysokim poziomie" - czytamy w informacji przygotowanej przez Janusza Pinderę. I trudno się z tym nie zgodzić, bo obaj pięściarze nadal liczą na walki ze ścisłą, światową czołówką kategorii junior ciężkiej. Zwycięzca pojedynku na Polsat Boxing Night wykona spory krok do zrealizowania założonego celu, a walki o najważniejsze pasy globu mogą być naprawdę blisko.

Eksperci na Twitterze błyskawicznie zajęli się analizą interesującego zestawienia. Maciej Miszkiń zwraca uwagę na zupełnie odmienne atuty obu pięściarzy i fakt, że Siłłach bardzo rzadko toczy walki na pełnym dystansie. To zwiastuje, że kibice w gdanśkiej Ergo Arenie mogą być świadkami naprawdę efekownego widowiska.

 


Grzegorz Proksa, były mistrz Europy oraz komentator pięściarski, docenia trafiony matchmaking, ale podkreśla, że dla Masternaka taka walka to spore ryzyko.


Nie można zapomnieć o wysokim miejscu Siłłacha w rankingu organizacji WBO, które dodaje tylko prestiżu temu zestawieniu. Warto zaznaczyć, że Ukrainiec ma za sobą bardzo bogatą karierę amatorską, a to gwarancja wysokich umiejętności technicznych.

 

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie