ESL Pro League: Dziś wieczorem Virtus.pro zagra z Ninjas in Pyjamas

E-sport
ESL Pro League: Dziś wieczorem Virtus.pro zagra z Ninjas in Pyjamas
fot. gamers24.pl

Każde starcie Virtus.pro z NiP przywodzi odrobinę nostalgii za pamiętnym finałem EMS One Katowice 2014. Wprawdzie obie ekipy nie są u szczytu formy, lecz ich spotkania zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem wśród fanów.

Dwie legendarne drużyny spotkają się ze sobą w dość przełomowym momencie w swojej działalności. Obie formacje na przestrzeni wielu lat zgromadziły na swoim koncie niezliczoną ilość trofeów. Niestety od dłuższego czasu zarówno Virtus.pro, jak i NiP stanowią zaledwie cień zespołów, które zwykliśmy oglądać w przeszłości. Szwedzi zaliczyli swój ostatni udany start podczas IEM Oakland w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory zespół ulegał stopniowej stagnacji, a receptą na jego problemy miało stać się zwerbowanie predysponowanego snajpera w postaci drakena. W przypadku polskiej formacji sytuacja była o wiele mniej dramatyczna. NEO i spółka zaliczyli niesamowicie udany początek roku, lecz później nadeszło całkowite załamanie formy.

 

Zawodnicy obu formacji darzą siebie wzajemną sympatią, a co za tym idzie uwielbiają ze sobą rywalizować. Potyczki pomiędzy NEO i TaZem a f0restem i GeT_RiGhTem już od dekady stanowią gwarancję e-sportowych emocji na najwyższym poziomie. Tym razem ich drogi przecięły się przy okazji rozgrywek ESL Pro League. W tej chwili obie drużyny posiadają taki sam dorobek punktowy, który jest jednak zbyt ubogi, aby zapewnić miejsce w czołowej szóstce premiowanej awansem na finały lanowe. Dzisiejsze spotkanie będzie nie tylko okazją do awansu w klasyfikacji turnieju, lecz przede wszystkim szansą na podbudowanie morale zespołu.

 

19:00 – Virtus.pro vs NiP – Nuke

20:10 – NiP vs Virtus.pro – Cobblestone

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze