Siedemnastolatek w mousesports - profesjonalnej drużynie CS:GO!

E-sport
Siedemnastolatek w mousesports - profesjonalnej drużynie CS:GO!
HLTV.org

Niepełnoletni zawodnik dołączył do mousesports. Siedemnastoletni Estończyk - Robin ‘ropz’ Kool - uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy na świecie.

O tym, że ropz stanie się częścią profesjonalnego świata Counter-Strike’a: Global Offensive mówiło się już od jakiegoś czasu. Jesper ‘JW’ Wecksell nie mógł zrozumieć, dlaczego młodzik nie ma jeszcze podpisanego kontraktu, a Dennis ‘dennis’ Edman i Nikola ‘NiKo’ Kovač w rozmowach z HLTV.org stwierdzili, że w 2017 roku będzie o nim głośno. Kool dał się poznać szerszej publiczności dzięki swoim udanym występom w ramach FaceIt Pro League. To właśnie w FPL-u zyskał uznanie najlepszych zawodników globu. Na początku miesiąca poinformowaliśmy, że Estończyk być może dołączy do mousesports. Dziś plotki się potwierdziły.

 

Tak, jak się domyślaliśmy, Robin w składzie „Myszek” zastąpił długoletniego członka Timo ‘Spiidiego’ Richtera. Co prawda, kontrakt Niemca nadal obowiązuje, aczkolwiek do czasu jego wygaśnięcia zawodnik siedzieć będzie na ławce rezerwowych. Zmiana była zresztą decyzją wspólną. – Po ELEAGUE Majorze wpadłem w dołek i straciłem motywację. Nie czułem się w drużynie tak komfortowo, jak niegdyś i postanowiłem wycofać się, by w spokoju powrócić do dawnej formy – mówił Spiidi w oficjalnym oświadczeniu, zapewniając, że będzie można spotkać go na streamach i bezsprzecznie nie jest to koniec jego kariery.

 

Ropz zadebiutował w barwach mousesports, grając przeciwko Team EnVyUs w ramach ESL Pro League. W dwumeczu mouz okazało się wyraźnie lepsze od Francuzów, a siedemnastolatek – szczególnie na Cobblestone wyrósł na jedną z najjaśniejszych postaci. Na pierwszej mapie zdobył przecież najwięcej fragów na serwerze. – Dziś rozpoczynam karierę profesjonalnego esportowca i jestem tym faktem całkowicie podekscytowany – ogłaszał przy okazji potwierdzenia transferu. – Jestem naprawdę szczęśliwy, że przygoda zaczyna się właśnie w mousesports, jednej z najlepszych międzynarodowych drużyn. Mam motywację, aby ciągle pracować, a jako zespół jesteśmy zdeterminowani, by wejść na szczyt – kończył.

 

Skład mousesports:

Chris "chrisJ" de Jong

Denis "denis" Howell

Christian "loWel" Garcia Antoran

Tomáš "oskar" Šťastný

Robin "ropz" Kool

 

Co ciekawe, po roszadzie skład mousesports stał się całkowicie wielonarodowy. Formację tworzą bowiem: Niemiec, Holender, Hiszpan, Czech i od dziś – Estończyk. Czy ropz będzie odpowiednim remedium po stracie NiKo sprzed kilku tygodni? 

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze