UEFA do BVB: Przecież wszystko z wami ustaliliśmy!

Piłka nożna
UEFA do BVB: Przecież wszystko z wami ustaliliśmy!
fot. PAP/EPA

Przedstawiciele Borussii Dortmund cały czas narzekają na decyzję UEFA, która nową datę rozegrania meczu z AS Monaco ustaliła na środę, czyli zaledwie dzień po ataku na klubowy autokar. Europejska Unia Piłkarska zdecydowała się w końcu BVB odpowiedzieć.

- Potraktowano nas, jakby w autobus rzucono puszką piwa. Poczuliśmy się bezsilni. Chcieliśmy dostać więcej czasu na poradzenie sobie z tym wszystkim, ale go nie otrzymaliśmy. A chodziło przecież o nasze wielkie marzenia. W takich meczach o wyniku decydują detale - mówił w środę rozgoryczony trener Borussii Thomas Tuchel.

Jego zespół przegrał z Monaco 2:3. Piłkarze i trenerzy nie mogli się pogodzić zarówno z wynikiem, jak i decyzją UEFA. We wtorek doczekali się odpowiedzi.

- Decyzja została podjęta w porozumienia z kierownictwem gospodarzy i gości. W środę UEFA była w kontakcie z przedstawicielami Borussii i AS Monaco, ale nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów, że termin meczu komukolwiek nie odpowiada - zdradził przedstawiciel UEFA.

Pierwotnie mecz miał się odbyć we wtorkowy wieczór, ale półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem, w pobliżu autokaru BVB doszło do trzech eksplozji. Pojazd został uszkodzony, a obrażenia odniosły dwie osoby, w tym obrońca gospodarzy Marc Bartra. Spotkanie zostało przełożone na środę. Jak dotąd, policja zatrzymała jednego podejrzanego związanego z Państwem Islamskim.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze