Zeszutek: Szwajcaria jest mocniejsza od Holandii

Inne

Po wygranym meczu z Holandią, zawodnik polskiej drużyny - Piotr Zeszutek, podzielił się z nami swoimi refleksjami dotyczącymi tego spotkania, a także opowiedział o swoich odczuciach względem kolejnych pojedynków.

Karolina Owczarz: Przede wszystkim ogromne gratulacje po meczu z Holandią. Pewnie mieliście już czas, by go obejrzeć i przeanalizować. Wyciągnęliście jakieś wnioski?

Piotr Zeszutek: Cieszymy się ze zwycięstwa. Był to dla nas bardzo ciężki mecz, wróciliśmy z dalekiej podróży po pierwszej połowie. Nie zmienia to jednak faktu, że popełniliśmy bardzo dużo błędów w formacji młyna. Nie było z naszej strony za wiele ofensywnej gry, nie graliśmy dużo ręką, zabrakło tego i będziemy nad tym pracować na najbliższym zgrupowaniu.

No właśnie, przed Wami mecz ze Szwajcarią. Na co należy się nastawić, jaka to drużyna?

Szwajcaria ma wielu dobrych zawodników, grających między innymi we Francji. Na pewno ten zespół jest silny, jeśli chodzi o formacje młyna. Są nawet trochę lepsi od Holandii. Spodziewamy się trudnego meczu, lecz mamy nadzieję, że wygramy.

Ciebie, jako kapitana muszę zapytać, jak Wam się pracuje w drużynie, jak wygląda atmosfera? Zakładam, że wciąż się "docieracie"?

Atmosfera jest bardzo dobra. Nie ma podziałów wśród zawodników. Wiemy, że mamy wspólny cel, jesteśmy jedną drużyną i każdy jest skoncentrowany na swojej pracy. Mam nadzieję, że tej koncentracji nie zabraknie w ostatnim meczu w Europe Trophy, gdyż ostatnie dwie wygrane dają nam powód do zadowolenia, ale musimy postawić "kropkę na i".

W Waszych szeregach jest obecnie kilku kontuzjowanych zawodników. Jak sobie z tym radzicie?

Faktycznie, musimy sobie z tym radzić, uzupełniać braki kolejnymi zawodnikami, ale Rugby takie już jest... Jest to uciążliwe, bo musimy wdrażać kolegów w taktyki, ale te osoby szybko potrafią się dostosować. Nie wygląda to najgorzej.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

WP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze