W drugiej minucie bramkę strzelił Mitch Marner, zaś w 10. wynik jeszcze podwyższył Jake Gardiner. Bardzo szybko, bowiem już w 13. minucie, kontaktowego gola zdobył Justin Williams. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu przed zakończeniem drugiej tercji.

 

O sukcesie Capitals przesądził urodzony w... Toronto Tom Wilson. Trafienie na 3:2 zanotował w 5.15 min dogrywki. To była jego pierwsza bramka w play-off.

 

W opinii większości ekspertów faworytami walki o Puchar Stanleya są hokeiści z Waszyngtonu. Przez ostatnie dziesięć lat tylko raz Capitals zabrakło w play-off. Drużyna, której gwiazdą jest Rosjanin Aleksander Owieczkin, podobnie jak w rozgrywkach 2009/10 i 2015/16, w sezonie zasadniczym znów miała najlepszy bilans. Kiedy jednak przychodzi faza pucharowa Capitals szybko odpadają...

 

W czwartek odbyły się także dwa mecze pierwszej rundy w Konferencji Zachodniej. Zespół Chicago Blackhawks przegrał z Nashville Predators 0:1 (gol Viktora Arvidssona w ósmej minucie), a Anaheim Ducks pokonał Calgary Flames 3:2. Autorem decydującej bramki był Jakob Silfverberg w 38. minucie.

 

Hokeiści Flames nie wygrali w Anaheim od 2006 roku.