Urban: Górnik Łęczna wygląda ostatnio dobrze

Piłka nożna
Urban: Górnik Łęczna wygląda ostatnio dobrze
fot. PAP

Trener Śląska Wrocław Jan Urban przed meczem 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Górnikiem Łęczna stwierdził, że każdy z zespołów jest na tym miejscu w tabeli, na które zasłużył. „Ale zgadzam się z ocenami, że ostatnio Górnik wygląda dobrze” - dodał.

Urban nie ukrywa, że dla jego zespołu najbliższy pojedynek ma ogromną wagę. „Musimy iść mecz po meczu. Zostały dwa spotkania, ale to najbliższe jest bardzo ważne. Po nim dopiero zobaczymy, jakie będziemy mieli szanse, aby z Zagłębiem walczyć o coś więcej niż tylko o punkty w drugiej ósemce” – zaznaczył.

 

Wrocławianie po 28. kolejkach są na 11. miejscu w tabeli i mają sześć punktów straty do górnej ósemki. Tylko nieprawdopodobny zbieg korzystnych wyników może sprawić, że podopieczni trenera Urbana znajdą się w górnej części tabeli. Górnik jest natomiast ostatni w tabeli i pozostaje mu walka o utrzymanie w ekstraklasie.

 

Urban stwierdził, że każdy z zespołów zajmuje taką pozycję, na jaką zasłużył we wcześniejszych spotkaniach.

 

„W ciągu sezonu są wzloty i upadki, lepsze i gorsze momenty. To wszystko doprowadziło do tego, że Łęczna jest w tym miejscu, ale zgadzam się, że ostatnio wyglądają dobrze. I staram się to uświadomić mojej drużynie, aby nie patrzyła na to, na której pozycji są rywale. Przestrzegam, aby nie pomyśleli, że są zdecydowanym faworytem” – podkreślił.

 

Szkoleniowiec Śląska stwierdził, że jeżeli jego zespół marzy o wygranej, będzie musiał włożyć w to spotkanie maksimum siły i zagrać bardzo agresywnie, bo tak na pewno zaprezentuje się rywal i trzeba się mu przeciwstawić tym samym.

 

„Górnik jest w dobrej formie, są wybiegani. Nie ma u nich wielkich gwiazd, ale jak ktoś ma z czego dać, chodzi o przygotowanie fizyczne, to jest w stanie sprzedać swoje najlepsze umiejętności. A oni mają z czego dać – przyznał Urban.

 

W zespole Śląska nie zagra na pewno kontuzjowany Joan Roman i jest to duże osłabienie zespołu, bo Hiszpan był w ostatnich spotkaniach w wysokiej formie. Do gry wraca za to po czerwonej kartce Łukasz Madej, który przed przymusową karencją prezentował się więcej niż dobrze.

 

„Wiemy, jakie zmiany będziemy musieli zrobić i kto wystąpi. Mam nadzieję, że Łukasz co najmniej tak, jak grał przed zawieszeniem. To jest najważniejsze, a nie nazwisko” – skomentował Urban.

 

Po ostatniej porażce z Cracovią szanse Śląska na pierwszą ósemkę są iluzoryczne, ale szkoleniowiec wrocławian zapewniał, że jego drużyna nie straci motywacji do walki.

 

„Chłopcy są zdeterminowani, bo wiedzą, jak ważne będzie spotkanie z Górnikiem. Wygrana pozwoli nam na powiększenie nad nimi przewagi, bo oni na pewno będą w dolnej strefie i o tym też trzeba myśleć, bowiem mamy o wiele mniej szans, że będziemy w górnej ósemce” – podsumował Urban.

 

Początek spotkania Śląsk – Górnik w sobotę o godz. 15.30.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie