Walka Joshua - Kliczko odwołana? Promotor zabrał głos

Sporty walki

W mediach pojawiają się plotki o kontuzji Władimira Kliczki (64-4, 53 KO), który przygotowuje się do walki z mistrzem świata IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Według niepotwierdzonych doniesień, Ukrainiec w ostatnich dniach zmaga się z urazem oka i rozważa wycofanie się z pojedynku.

Plotkom o możliwym odwołaniu wyczekiwanej przez kibiców na całym świecie walki od razu zaprzeczył Bernd Boente, menadżer Kliczki. Podobną wersję przedstawił Eddie Hearn, promotor Joshuy.

 

- Ron Lewis z "The Times" wysłał Anthony'emu wiadomość tekstową z zapytaniem, czy to prawda, że Władimir nie będzie walczyć, bo doznał urazu oka. I wiesz co? Przydałyby mi się nowa para spodni... Dzwoniłem do Boentego, on nie podnosił słuchawki, co było jeszcze gorsze. W końcu oddzwonił, dziwił się, skąd pochodzą te doniesienia, powiedział, że to wszystko nieprawda - powiedział Hearn.

 

Pojedynek z Brytyjczykiem będzie dla Kliczki powrotem na ring po półtorarocznej przerwie. Stawką walki, poza posiadanym przez Anglika pasem IBF, będzie także tytuł mistrzowski WBA. Pojedynek odbędzie się 29 kwietnia na stadionie Wembley.

 

Transmisja gali z walką Joshua - Kliczko w Polsacie Sport.

MC, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie