MŚ w kolarstwie torowym: Sajnok czwarty na półmetku omnium

Szymon Sajnok plasuje się na czwartej pozycji na półmetku omnium w mistrzostwach świata na torze kolarskim w Hongkongu. W pierwszej konkurencji wielobojowej - scratchu zajął piąte miejsce, zaś w wyścigu tempo był trzeci.

Reprezentant Polski zgromadził 68 pkt, tyle samo co trzeci w klasyfikacji Francuz Benjamin Thomas. Prowadzi Hiszpan Albert Torres - 78, a drugie miejsce zajmuje Nowozelandczyk Aaron Gate - 70.

Po czterogodzinnej przerwie rozpocznie się trzecia część omnium - wyścig australijski. Rywalizację zakończy wyścig punktowy. 19-letni Sajnok jest zdobywcą Pucharu Świata w tej olimpijskiej konkurencji.

W eliminacjach wyścigu na 3 km na dochodzenie Justyna Kaczkowska uzyskała 11. wynik - 3.34,958, a Daria Pikulik, która dzień wcześniej zajęła czwarte miejsce w omnium, została sklasyfikowana na ostatniej, 24. pozycji - 4.09,892. Wieczorem czasu miejscowego o złoty medal będą walczyć Amerykanka Chloe Dygert z Austalijką Ashlee Ankudinoff.