Widzew rozgromił Legię!

W spotkaniu 23. kolejki grupy I rozgrywek III ligi piłkarze Widzewa Łódź wygrali z rezerwami Legii Warszawa 3:0. Dzięki temu zwycięstwu łodzianie wyprzedzili rywali w tabeli.

Przed rozpoczęciem spotkania podopieczni trenera Przemysława Cecherza zajmowali czwarte miejsce w tabeli, tracąc punkt do rezerw warszawskiej Legii.

Gospodarze otworzyli wynik meczu w 34. minucie po strzale Daniela Mąki z rzutu wolnego, wykonywanego z okolicy pola karnego. W 75. minucie, po faulu na Mateuszu Michalskim, arbiter podyktował rzut karny, który po chwili sam poszkodowany zamienił na bramkę. W końcówce, po indywidualnej akcji, wynik spotkania na 3:0 ustalił Piotr Okuniewicz.

Dzięki temu zwycięstwu łodzianie wyprzedzili stołeczną ekipę w tabeli, tracą jednak aż siedem punktów do lidera (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) i sześć do drugiego w tabeli, lokalnego rywala – ŁKS Łódź.

Starcie Widzewa z rezerwami Legii przypomniało wielu miejscowym kibicom o dawnych, dobrych czasach, gdy obie firmy toczyły zacięte boje o mistrzostwo Polski. Na łódzkim stadionie w sobotę pojawiło się blisko 17 tysięcy widzów!

Widzew Łódź – Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: Daniel Mąka (34–wolny), Mateusz Michalski (76–karny), Piotr Okuniewicz (86).