Ajax Amsterdam zdemolował Heerenveen w obecności Milika!

W spotkaniu kończącym 31. kolejkę Eredivisie Ajax Amsterdam rozgromił u siebie SC Heerenveen 5:1. Strzelanie rozpoczęli co prawda goście, jednak później gospodarze zaakcentowali swoją pełną dominację na boisku. Przed meczem zgromadzeni na Amsterdam ArenA działacze i kibice oficjalnie pożegnali byłą gwiazdę "Amsterdamczyków" - Arkadiusza Milika.

W ostatnim meczu 31. serii gier ligi holenderskiej naprzeciw siebie stanęły drużyny z drugiego oraz ósmego miejsca tabeli. Przed spotkaniem Ajax tracił do liderującego Feyenoordu Rotterdam cztery punkty i miał szansę, aby zbliżyć się do głównego rywala w kontekście walki o mistrzostwo na zaledwie jedno "oczko". Przyjezdni cały czas mieli natomiast szansę na awans na lokatę, promującą ich do gry w eliminacjach Ligi Europy.

Wynik meczu został otwarty w 8. minucie po imponującym rajdzie Sama Larssona, który przebiegł z piłką blisko sześćdziesiąt metrów, a następnie wyłożył ją do biegnącego prawą stroną boiska Rezy Ghuczanneżada. Temu nie pozostało zaś nic innego, jak skierować piłkę do bramki strzeżonej przez Andre Onanę.

Podopieczni Petera Bosza doprowadzili do wyrównania w 24. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przedłużenia podania przez Davinsona Sancheza, futbolówkę brzuchem do pustej bramki wbił Nick Viergever.

Osiem minut później było już 2:1, kiedy dokładne podanie Kaspera Dolberga, z lewej strony pola karnego, wykorzystał znajdujący się na linii piątego metra Matthijs de Ligt.

W pierwszej połowie Ajax dołożył jeszcze jedno trafienie, po pięknej zespołowej akcji, zakończonej strzałem, z odległości dwóch metrów ,Davy'ego Klaassena.

W 68. minucie w polu karnym sc Heerenveen padł Dolberg, a sędziujący zawody Danny Makkelie nie miał wątpliwości i podyktował dla miejscowych rzut karny. Do znajdującej się na jedenastym metrze piłki podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym, a także mocnym strzałem, w kierunku prawego słupka pokonał bramkarza gości. Był to już piętnasty ligowy gol autorstwa młodego Duńczyka i śmiało można stwierdzić, że obecny na trybunach Milik posiada w Amsterdamie godnego następcę.

W 83. minucie David Neres wykorzystał precyzyjne, prostopadłe podanie w pole karne od Amina Younesa i przypieczętował tym samym przewagę swojej drużyny.

Ajax Amsterdam - SC Heerenveen 5:1 (3:1)

Bramki: Viergever 24', De Ligt 32', Klaassen 42', Dolberg 68', Neres 83' - Ghuczanneżad 8'.

Żółte kartki: Neres 64' - Thorsby 67'.

Sędzia: Danny Makkelie.