Arsenal w końcu zwycięski na wyjeździe! Duet Sanchez-Ozil dał trzy punkty

Arsenal pokonał na wyjeździe Middlesbrough 2:1 w ostatnim meczu 33. kolejki Premier League. Walczący o utrzymanie gospodarze napsuli sporo krwi rywalom, ale ostatecznie to "Kanonierzy" byli górą. Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobywali Alexis Sanchez i Mesut Ozil, a jedyne trafienie drużynie "Boro" dał Alvaro Negredo.

Na Riverside Stadium spotkały się dwie ekipy, które w ostatnim czasie przeżywały poważny kryzys. "Boro" ostatni mecz w lidze wygrało w połowie grudnia. Fatalna forma skutkowała zwolnieniem pracującego w klubie trzy i pół roku Aitora Karanki. Nowy szkoleniowiec Steve Agnew nie radził sobie jednak lepiej.

Arsenal nie mógł jednak czuć się pewnie na stadionie rywali. Ostatnie sześć meczów wyjazdowych ”Kanonierów” to pięć porażek oraz zwycięstwo w FA Cup z piątoligowym Sutton. W klubie z Londynu nie podejmują jednak tak szybkich decyzji jak w Middlesbrough, więc nawet dramatyczna postawa drużyny nie spowodowała zwolnienia Arsene’a Wengera.

Francuski szkoleniowiec dokonał wiele zmian w porównaniu z ostatnimi meczami, a także zdecydował się na nietypowe dla niego ustawienie 3-5-2. W ataku obok Sancheza pierwszy raz od dłuższego czasu w pierwszym składzie pojawił się Olivier Giroud – najlepszy zmiennik ligi. Od początku goście dobrze hamowali zapędy ”Kanonierów”. Bramkę dopiero chwilę przed przerwą zdobył niezawodny Sanchez. Chilijczyk genialnym uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie gościom.

Pięć minut po przerwie piłkarze "Boro" oddali pierwszy celny strzał, który od razu zamienił się na gola. Stewart Downing pognał prawą flanką, kapitalnym dośrodkowaniem znalazł Negredo, a Hiszpan dał remis gospodarzom. Mogło się wydawać, że Arsenal rzuci się do ataku, ale wbrew przewidywaniom, to gospodarze mieli stuprocentową sytuację. Jej jednak nie wykorzystali co zemściło się w 71. minucie. Akcję zaczął Sanchez, zagrał do Aarona Ramsey’a. Walijczyk pięknie, klatką piersiową zgrał do Ozila, a Niemiec wykończył sytuację. Arsenal wywiózł z Riverside Stadium bardzo ważne trzy oczka.

Middlesbrough – Arsenal 1:2 (0:1)

Bramki: Negredo 50 – Sanchez 42, Ozil 71

Middlesbrough: Guzan – Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (Friend 17’) – Clayton, Leadbitter, de Roon (Gestede 79') – Downing, Negredo, Ramirez (Traore 68’)

Arsenal: Cech – Gabriel, Kościelny, Holding – Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Ozil (Bellerin 90'), Xhaka, Monreal – Sanchez (Coquelin 89'), Giroud

Żółte kartki: Leadbitter, Gestede – Oxlade-Chamberlain, Gabriel