Nurek pogrążył Celtic! Sędzia dał się nabrać (WIDEO)

W spotkaniu kończącym 33. kolejkę szkockiej Premiership doszło do kuriozalnego zdarzenia. W 90. minucie meczu Ross County - Celtic Glasgow (2:2) napastnik gospodarzy Alex Schalk, naciskany przez jednego z obrońców w polu karnym "Celtów", "zanurkował", próbując oszukać sędziującego zawody Dona Robertsona. Ku zaskoczeniu podopiecznych Brendana Rogersa arbiter dał się na brać i wskazał na "wapno"...

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przyjezdni prowadzili jeszcze 2:1 i nic nie zapowiadało nadciągającej katastrofy. Wszystko zmieniło się, gdy jeden z piłkarzy Ross County dośrodkował piłkę w obręb "szesnastki" Celtiku, a Holender, naciskany przez Erika Sviatchenkę, wykonał "efektowny" pad na murawę i oszukał arbitra.

Kuriozalna decyzja sędziego rozwścieczyła "The Bhoys", którzy ruszyli w jego stronę z pretensjami. Robertson nie zmienił werdyktu i "jedenastkę" na gola zamienił Liam Boyce, doprowadzając tym samym do wyrównania. Niesportowe zachowanie Shalka sfrustrowało piłkarzy Celtiku na tyle, że dwie minuty po incydencie z karnym, Scott Brown brutalnie sfaulował egzekutora rzutu karnego i za swoje przewinienie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Cała sytuacja do obejrzenia w załączonym materiale wideo.