Szarapowa i Nadal nadal brylują w mediach społecznościowych

Tenis
Szarapowa i Nadal nadal brylują w mediach społecznościowych
fot. Cyfrasport

Maria Szarapowa, mimo kilkumiesięcznej nieobecności na kortach z powodu dyskwalifikacji, i Rafael Nadal to najbardziej popularni przedstawiciele tenisa na forach społecznościowych. Wpisy Rosjanki śledzi na Facebooku 15,4 mln fanów, a Hiszpana na Twitterze - 12 mln.

Drugie miejsce pod względem zainteresowania kibiców na Twitterze zajmuje wiceliderka rankingu WTA Amerykanka Serena Williams - podał serwis "Tennis world".

Na trzecim ex aequo są 18-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema Szwajcar Roger Federer (obecnie 4. lokata w ATP) i Serb Novak Djokovic (2. ATP). Obaj mają po 7 mln śledzących ich wpisy.

Na Facebooku Rosjanka, była liderka światowego rankingu, wyprzedza popularnością Federera (14,8 mln) i Nadala (14,7 mln).

Szarapowa po wykryciu w jej w organizmie meldonium została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) najpierw na dwa lata, ale w wyniku odwołania do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) karę skrócono o dziewięć miesięcy. Do gry może wrócić 26 kwietnia, tydzień po 30. urodzinach.

Agnieszka Radwańska, plasująca się obecnie na ósmej pozycji w klasyfikacji tenisistek, ma znacznie mniej osób śledzących jej profile w porównaniu z największymi gwiazdami dyscypliny - na Twitterze obserwuje jej wpisy 260 tys. osób, a na Facebooku - 965 tys.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze