Wanda Kraków rzutem na taśmę pokonała Unię Tarnów! Szczepaniak bohaterem

Żużel

Niesamowite emocje dostarczyli kibicom w Krakowie żużlowcy Arge Speedway Wandy oraz Grupy Azoty Unii Tarnów. Faworyzowani goście nie sprostali gospodarzom, którzy wygrali 46:44. Walka toczyła się do ostatnich metrów, a bohaterem starcia został Mateusz Szczepaniak.

W pierwsze kolejce ekipa z Krakowa przegrała z Orłem Łódź 40:50, a zawodnicy z Tarnowa uporali się z Polonią Bydgoszcz 59:31. Unia była faworytem zarówno tego spotkania jak i całego sezonu Nice 1 Ligi. Po zeszłorocznym spadku z Ekstraligi w Tarnowie wszyscy liczą na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.  

 

Pierwsze dwa biegi bardzo wyrównane i dopiero w trzecim pojedynku goście zdobyli przewagę. Najwięcej w ekipie Unii punktowali Peter Ljung, Artur Czaja i Kenneth Bjerre. W zespole gospodarzy z dobrej strony prezentował się Mateusz Szczepaniak. Czteropunktowa przewaga zespołu z Tarnowa utrzymała się do siódmego biegu, kiedy to rywale zwyciężyli 5:1. W 9. potyczce kolejny raz goście objęli prowadzenie. Kapitalną jazdę pokazał Czaja, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Szczepaniaka. Następny wyścig i znowu mieliśmy remis.

 

W 11. biegu doszło do kolizji i wypadku, w którym uczestniczyli Czaja oraz Patrick Hougaard. Ten pierwszy został wykluczony z powtórki. W niej krakowianie pierwszy raz tego dnia wyszli na prowadzenie. W 13. wyścigu powiększyli przewagę, a ze świetnej strony pokazywał się Ernest Koza. Przed ostatnim starciem był remis. W nim do ostatnich metrów nie było nic wiadomo. Bohaterem Wandy został Szczepaniak, który tuż przed metą zdecydował się zaatakować. To dało ekipie z Krakowa dwa punkty przewagi i ostatecznie zwycięstwo.

 

Arge Speedway Wanda Kraków – Grupa Azoty Unia Tarnów 46:44

 

Punkty:

 

Arge Speedway Wanda Kraków: Mateusz Szczepaniak 12, Patrik Hougaard 9, Ernest Koza 9, Nicolai Klindt 7, Scott Nicholls 6, Szymon Szlauderbach 2, Eryk Borczuch 1.

 

Grupa Azoty Unia Tarnów: Peter Ljung 9, Mikkel Michelsen 9, Artur Czaja 8, Patryk Rolnicki 6, Artur Mroczka 6, Kenneth Bjerre 5, Michał Nowiński 1.

 

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Lokomotiv Daugavpils pokonał Stal Rzeszów 56:34. Starcie to rozegrano w ciężkich, śnieżnych warunkach, a w barwach łotewskiego klubu błyszczał Maksim Bogdanow.

 

Lokomotiv Daugavpils - Stal Rzeszów 56:34

 

Punkty:

 

Lokomotiv Daugavpils: Timo Lahti 15, Maksim Bogdanow 14, Kjastas Puodżuks 13, Siergiej Łogaczow 6, Davis Kurmis 4, Jewgienij Kostygow 4.

 

Stal Rzeszów: Dawid Lampart 11, Davey Watt 10, Chris Harris 9, Patryk Wojdyło 3, Mateusz Rząsa 1, Marcel Szymko 0.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze