E-sport jedną z dyscyplin Igrzysk Azjatyckich w 2018 roku!

E-sport
E-sport jedną z dyscyplin Igrzysk Azjatyckich w 2018 roku!
Asian Games

E-sport coraz bliżej Igrzysk Olimpijskich. Wirtualne zmagania pojawią się na Igrzyskach Azji w 2018 roku!

Firma AliSports z prezesem Jackiem Ma na czele postarała się o to, by e-sport został jedną z dziedzin najważniejszej imprezy sportowej w Azji. Za aprobatą Olimpijskiej Rady Azji cybernetyczne rozgrywki mają zostać wprowadzone na Igrzyska Azjatyckie w 2018 roku. Te rozegrają się w stolicy Indonezji – Dżakarcie, a także w Palemang. Otwarcie zapowiedziano na 18 sierpnia. Całość skończy się natomiast 2 września. IA dla sportowców tamtego regionu są jednym z najważniejszych wydarzeń, w których mogą kiedykolwiek wziąć udział.

 

Nie wiemy jeszcze, jakie tytuły kryją się pod stwierdzeniem „e-sport”. Prawdopodobnie jednak chodzi o Counter-Strike’a: Global Offensive, Dota 2 oraz Hearthstone. Trzy wspomniane gry pojawiły się bowiem na World Electronic Sports Games w Chinach, a więc na zawodach organizowanych przez grupę Alibaba powiązaną z AliSports. Co ciekawe, firma ta podpisała już kontrakt z Olimpijską Radą Azji i w 2022 roku e-sport również będzie częścią Igrzysk Azjatyckich.

 

To kolejny ważny krok w promowaniu sportu elektronicznego w środowisku tradycjonalistów. W lutym ubiegłego roku południowokoreańska organizacja International e-Sports Federation złożyła podanie o uznanie e-sportu jako oficjalnej dyscypliny olimpijskiej. Kilka miesięcy później komitet ze Stanów Zjednoczonych Ameryki uczynił to samo, domagając się włączenia elektronicznych zmagań do wydarzenia już w 2024 roku.  - W pełni popieramy misję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego mającą na celu zachęcić młodych ludzi do prowadzenia zdrowego stylu życia – mówił wtedy Casey Wasserman, przewodniczący komitetu LA 2024, będąc przekonanym, że: - Ogromna popularność e-sportu i stale rozwijająca się technologia to bezsprzecznie narzędzia mogące pomóc w ponownym połączeniu millenialsów z ruchem olimpijskim.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie