Mistrz Europy juniorów zagra w Cerradzie Czarnych Radom

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom na zakończenie sezonu 2016/2017 uplasowali się na 7. miejscu.

Mistrz Europy Juniorów Norbert Huber od nowego sezonu będzie zawodnikiem Cerradu Czarnych Radom. Młody środkowy podpisał z klubem PlusLigi trzyletni kontrakt.

19-letni środkowy był mocnym punktem reprezentacji Polski, która w ubiegłym roku wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy juniorów w Bułgarii.

Zawodnik pochodzący z Humnisk na Podkarpaciu, siatkarskiego abecadła uczył się w Brzozowie w drużynie młodzików. Następnie trafił do drużyny kadetów AKS-u Resovii Rzeszów, a obecnie kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów z rzeszowskim klubem wywalczył brązowy medal. W turnieju finałowym rozegranym w Kętrzynie odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego blokującego.