NBA: Kolejne zwycięstwa Cavaliers i Spurs w play-off

Kawhi Leonard zdobył 37 punktów, a jego San Antonio Spurs wygrało z Memphis Grizzlies 96:82. W rywalizacji do czterech zwycięstw Spurs prowadzi 2:0. W drugim poniedziałkowym meczu fazy play-off ligi NBA koszykarze Cleveland Cavaliers pokonali Indiana Pacers 117:111.

Od początku spotkania w San Antonio gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie osiągnęli 26-punktową przewagę. Goście na początku czwartej kwarty zbliżyli się do rywali na cztery punkty, ale gospodarze szybko powiększyli przewagę.

Leonard osiągnął najlepszy rezultat w historii swoich występów w fazie play-off. W rzutach wolnych był nieomylny (19 na 19), a na 14 rzutów z pola dziewięć było celnych. Do dorobku punktowego dołożył 11 zbiórek i dwie asysty. Poza nim czterech innych graczy Spurs zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe: Tony Parker (15), Danny Green (12), LaMarcus Aldridge (11) i Pau Gasol (10).

W drużynie gości natomiast najskuteczniejszy był Mike Conley, który zdobył 24 punkty.

Trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w czwartek w Memphis.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Cleveland Cavaliers pokonali Indiana Pacers 117:111 i również prowadzi 2:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw. W drużynie gospodarzy najlepiej punktował Kyrie Irving, który zdobył 37 oczek. 27 punktów dołożył Kevin Love.

Trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w czwartek w Indianapolis. Cavaliers nigdy wcześniej nie przegrali rywalizacji na tym etapie, jeśli prowadzili 2:0.