Paszycki odchodzi z Lotosu Trefla Gdańsk. Wszystko przez... zmianę pozycji

Siatkówka
Paszycki odchodzi z Lotosu Trefla Gdańsk. Wszystko przez... zmianę pozycji
fot. Cyfrasport

Dmytro Paszycki nie będzie występował w Lotosie Trefl. Gdański klub nie zdecydował się przedłużyć umowy z 29-letnim ukraińskim siatkarzem, który w minionym sezonie był wypożyczony z Asseco Resovii Rzeszów.

Paszycki był podstawowym środkowym gdańskiej drużyny, która ukończyła rozgrywki na ósmej pozycji. Ukrainiec wystąpił w 31 z 32 ligowych spotkań i zdobył w nich 301 punktów. Miał także 27 asów serwisowych oraz 65 punktowych bloków, co dało mu ósme miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących.

 

29-letni środkowy był wypożyczony do Lotosu Trefl z Asseco Resovii, ale teraz jest wolnym zawodnikiem, bowiem skończył mu się także dwuletni kontrakt z rzeszowskim klubem. Gdańscy działacze nie zdecydowali się jednak podpisać nowej umowy z Paszyckim, który zamierza zmienić pozycję ze środkowego bloku na atakującego.

 

„Rozważaliśmy przedłużenie kontraktu z tym siatkarzem, jednak w wizji drużyny, którą stworzyliśmy wspólnie z trenerem Anastasim, był on wciąż rozpatrywany jako środkowy. Zawodnik planuje jednak zmienić swoją boiskową pozycję. Rozumiemy tę decyzję i wspólnie uznaliśmy, że w tej sytuacji dla rozwoju jego kariery najlepsza będzie zmiana zespołu” - wyjaśnił na klubowej stronie prezes Lotosu Trefl Dariusz Gadomski.

 

Wcześniej w gdańskim klubie przedłożono kontrakt na najbliższy sezon z włoskim trenerem Andreą Anastasim. Wiadomo także, że w Lotosie Trefl nie będzie już występował 39-letni libero Piotr Gacek, który zakończył karierę. Ponadto umowy kończą się wszystkim podstawowym zawodnikom.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze