Polsat Boxing Night: Adamek - Haumono na gali w Gdańsku!

Sporty walki

Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) poznał rywala, z którym zmierzy się 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night. Rywalem "Górala" będzie Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO).

Adamek wraca do ringu po porażce przez nokaut w dziesiątej rundzie z Erikiem Moliną, jednak do momentu feralnego ciosu prowadził u wszystkich trzech sędziów. Będzie to dla niego już piąty występ na PBN. Gala odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie, a przeciwnikiem byłego mistrza dwóch kategorii wagowych będzie Solomon Haumono.

Haumono to zawodnik nieco wyższy od "Górala", lecz dysponujący krótszym zasięgiem ramion. Walczy bardzo efektownie, bo z dwudziestu czterech zwycięstw aż dwadzieścia jeden odniósł przed czasem. Podobnie jak Polak wraca po porażce: w lipcu 2016 roku bił się z Josephem Parkerem i przegrał przez nokaut w czwartej rundzie.

Zmierzył się także z dobrze znanym polskim kibicom Marcelo Luizem Nascimento (przegrana z Mariuszem Wachem, wygrana z Sergiejem Werwejko). nokautując go w trzeciej rundzie.

Ponadto, na gali w Gdańsku zobaczymy m.in. byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO) oraz byłego mistrza Europy Mateusza Masternaka (38-4, 26 KO).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze