Ronaldo katem Bayernu Monachium! Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 4:2, a trzy bramki w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo. Królewscy pokonali rywali również w pierwszym, wyjazdowym starciu (2:1) i awansowali do półfinału.

Po pierwszym meczu bliżej półfinału Ligi Mistrzów byli piłkarze Realu. Ekipa z Madrytu pokonała w Monachium Bayern 2:1. Wynik tamtego meczu otworzył Arturo Vidal, ten sam zawodnik mógł powiększyć przewagę gospodarzy, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Po przerwie Cristiano Ronaldo dwukrotnie pokonał Manuela Neuera, dając Królewskim zwycięstwo na trudnym terenie i zaliczkę przed rewanżem na Estadio Santiago Bernabeu.

W pierwszym meczu w składzie Bayernu, z powodu kontuzji barku, nie pojawił się Robert Lewandowski. Bawarczycy mocno odczuli brak kapitana reprezentacji Polski i z jego powrotem na boisko wiązali spore nadzieje. W ekipie z Monachium nie zagrał tym razem Javi Martinez, który w 61. minucie pierwszego spotkania wyleciał z boiska.

Goście od pierwszych minut uzyskali przewagę. Pierwsi stworzyli stuprocentową sytuację, gdy w 9. minucie strzał Thiago Alcantary zablokował Marcelo, a po dobitce Arjena Robbena piłka poszybowała nad poprzeczką. Piłkarze Bayernu budowali sytuacje atakiem pozycyjnym, przeważali, ale nie potrafili oddać celnego strzału. Gospodarze opierali swą grę na szybkich kontratakach.

Około 25. minuty gra się wyrównała. Piłkarze Realu przetrzymali początkowy szturm gości i sami zaczęli zagrażać bramce Manuela Neuera. Brakowało jednak skuteczności, a w kilku sytuacjach Bawarczykom dopisało szczęście, choćby w 28. minucie, gdy Neuer wybił piłkę po strzale Dani Carvajala, a dobitkę zablokowali obrońcy. W pierwszej połowie nie brakowało dobrej gry, momentami akcje przenosiły się z jednego na drugie pole karne, zabrakło jednak goli.

Druga część meczu rozpoczęła się pomyślnie dla gości. W 52. minucie Casemiro sfaulował w polu karnym Arjena Robbena, a  Lewandowski skutecznie egzekwował jedenastkę. Goście przeważali, momentami zamykali rywali w polu karnym, ale to Królewscy strzelili wyrównującego gola. W 76. minucie Cristiano Ronaldo, po idealnym dograniu Casemiro, pokonał Neuera strzałem głową. Chwilę później Sergio Ramos skierował piłkę do własnej bramki. Real przegrywał 1:2, Bawarczycy odrobili straty z pierwszego spotkania, a brak kolejnych trafień oznaczał, że półfinalistę miała wyłonić dogrywka.

Piłkarze Bayernu, choć grali w osłabieniu, przeważali od początku dogrywki. Kolejne ataki nie przynosiły jednak zmiany rezultatu. W końcówce pierwszej i na początku drugiej części dogrywki mało widoczny do tej pory Cristiano Ronaldo zamknął marzenia Bawarczyków o półfinale. Najpierw w 105 minucie wykorzystał podanie Ramosa i strzałem z kilku metrów pokonał Neuera. Portugalczyk był w tej sytuacji na spalonym, ale arbiter gola uznał.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie kapitalnym rajdem popisał się Marcelo, a Portugalczyk dopełnił formalności i zdobył swą setną bramkę w Lidze Mistrzów! W 112. minucie Marco Asensio dobił rywali, ustalając wynik meczu na 4:2.

Real Madryt - Bayern Monachium 4:2 po dogrywce (0:0, 1:2)

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos (114. Mateo Kovacic) - Isco (71. Lucas Vazquez), Karim Benzema (64. Marco Asensio), Cristiano Ronaldo.

Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Mats Hummels, Jerome Boateng, David Alaba - Arjen Robben, Arturo Vidal, Xabi Alonso (75. Thomas Mueller), Thiago Alcantara, Franck Ribery (71. Douglas Costa) - Robert Lewandowski (88. Joshua Kimmich).

Bramki: dla Realu - Cristiano Ronaldo trzy (76, 105, 110), Marco Asensio (112); dla Bayernu - Robert Lewandowski (53-karny), Sergio Ramos (78-samob.).

Czerwona kartka: Arturo Vidal (Bayern, 84).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

Pierwszy mecz - 2:1; awans - Real Madryt.

Mecz zakończony
Real
4:2
Bayern
Zapis relacji
Relacja zakończona

['120] REAL – BAYERN 4:2 Koniec meczu! Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów!

['112] REAL – BAYERN 4:2 GOL!!! Marco Asensio dobił rywali...

['110] REAL – BAYERN 3:2 GOL!!! Hat-trick Cristiano Ronaldo! Kapitalny rajd Marcelo, a Portugalczyk dopełnił formalności i zdobył swą setną bramkę w Lidze Mistrzów!

['106] REAL – BAYERN 2:2 Ekipa z Bawarii ma jeszcze kwadrans na odwrócenie losów meczu...

['105] REAL – BAYERN 2:2 Koniec pierwszej części dogrywki.

['105] REAL – BAYERN 2:2 GOL!!! Cristiano Ronaldo wykorzystał podanie Sergio Ramosa i strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Czy Portugalczyk był na spalonym?

['101] REAL – BAYERN 1:2 Arjen Robben - żółta kartka za niesportowe zachowanie.

['100] REAL – BAYERN 1:2 Niecelny strzał Cristiano Ronaldo.

['98] REAL – BAYERN 1:2 Niecelny strzał Douglasa Costy zakończył kontrę Bayernu.

['95] REAL – BAYERN 1:2 Manuel Neuer obronił strzał Cristiano Ronaldo.

['93] REAL – BAYERN 1:2 Bayern gra w dziesiątkę, a mimo to przeważa na początku dogrywki.

['91] REAL – BAYERN 1:2 Na Santiago Bernabeu rozpoczęła się dogrywka.

['90+4] REAL – BAYERN 1:2 Dogrywka w Madrycie!

['90] REAL – BAYERN 1:2 Cztery minuty doliczył arbiter.

['88] REAL – BAYERN 1:2 Robert Lewandowski opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Joshua Kimmich.

['84] REAL – BAYERN 1:2 Czerwona kartka! Arturo Vidal obejrzał drugą w tym meczu żółtą kartkę za faul i wyleciał z boiska.

['83] REAL – BAYERN 1:2 Lucas Vazquez strzelił niecelnie z ostrego kąta.

['81] REAL – BAYERN 1:2 Rzut rożny dla Bayernu.

['78] REAL – BAYERN 1:2 GOL!!! Kuriozalny gol dla gości. Samobójcze trafienie Sergio Ramosa.

['76] REAL – BAYERN 1:1 GOL!!! Cristiano Ronaldo strzałem głową pokonał bramkarza rywali po idealnym dograniu Casemiro!

['75] REAL – BAYERN 0:1 Mats Hummels - żółta kartka po faulu na Luce Modriciu.

['74] REAL – BAYERN 0:1 Manuel Neuer złapał piłkę po strzale Luki Modricia z ostrego kąta.

['70] REAL – BAYERN 0:1 Xabi Alonso obejrzał żółtą kartkę za faul. Lucas Vazquez zastąpił Isco.

['69] REAL – BAYERN 0:1 Kolejna szansa dla Bayernu, ale szarża Roberta Lewandowskiego została zatrzymana przez obrońców Realu.

['64] REAL – BAYERN 0:1 Zmiana w Realu. Wszedł Marco Asensio, zszedł Karim Benzema.

['62] REAL – BAYERN 0:1 Wyraźna przewaga Bayernu w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

['57] REAL – BAYERN 0:1 Franck Ribery uderzył z powietrza, ale Keylor Navas pewnie obronił.

['54] REAL – BAYERN 0:1 Bayern miał szansę na podwyższenie wyniku, ale Arturo Vidal uderzył ponad bramką Realu.

['52] REAL – BAYERN 0:1 GOL!!! Robert Lewandowski skutecznie z jedenastu metrów!

['52] REAL – BAYERN 0:0 Rzut karny dla Bayernu! Casemiro sfaulował Arjena Robbena.

['51] REAL – BAYERN 0:0 Marcelo uratował Real przed stratą gola. Arjen Robben nie wykorzystał idealnej sytuacji.

['50] REAL – BAYERN 0:0 Isco strzelił z kilkunastu metrów, ale piłka minęła słupek bramki Bayernu.

['49] REAL – BAYERN 0:0 Rzut wolny dla Realu z narożnika pola karnego. Piłkę po strzale Cristiano Ronaldo obrońcy wybili na rzut rożny.

['46] REAL – BAYERN 0:0 Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

Wyniki do przerwy wtorkowych meczów rewanżowych 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów:

Real Madryt - Bayern Monachium 0:0 (pierwszy mecz 2:1)
Leicester City - Atletico Madryt 0:1 (pierwszy mecz 0:1).

['45] REAL – BAYERN 0:0 Toni Kroos uderzył w światło bramki, ale zbyt lekko by zaskoczyć Manuela Neuera. Bez bramek po pierwszej połowie w Madrycie.

['43] REAL – BAYERN 0:0 Szybka kontra Realu, ale Cristiano Ronaldo uderzył ponad bramką.

['41] REAL – BAYERN 0:0 David Alaba z rzutu wolnego wysoko ponad bramką rywali.

['37] REAL – BAYERN 0:0 Kolejny rzut rożny dla Bayernu. Niecelny strzał głową Arturo Vidala.

['34] REAL – BAYERN 0:0 Kolejna szansa dla Realu, ale Toni Kroos w dobrej sytuacji uderzył ponad bramką.

['32] REAL – BAYERN 0:0

['28] REAL – BAYERN 0:0 Pierwsza stuprocentowa sytuacja gospodarzy. Bramkarz wybił piłkę po strzale Dani Carvajala, dobitkę zablokowali obrońcy.

['26] REAL – BAYERN 0:0 Manuel Neuer wybił piłkę po strzale Dani Carvajala zza pola karnego, jednak arbiter nie podyktował rzutu rożnego.

['24] REAL – BAYERN 0:0 Dani Carvajal dośrodkował z prawej strony, ale Cristiano Ronaldo minął się z piłką.

['20] REAL – BAYERN 0:0 Nadal wyraźna przewaga Bayernu. Gospodarze odpowiadają pojedynczymi zrywami.

['15] REAL – BAYERN 0:0 Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem wyraźnej przewagi Bayernu, ale bramki na Santiago Bernabeu jeszcze nie padły.

['13] REAL – BAYERN 0:0 Arturo Vidal przymierzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Realu.

['11] REAL – BAYERN 0:0 Robert Lewandowski wywalczył rzut rożny dla gości.

['9] REAL – BAYERN 0:0 Pierwsza stuprocentowa sytuacja dla Bayernu. Strzał Thiago Alcantary zablokowany przez Marcelo, a po dobitce Arjena Robbena piłka poszybowała nad poprzeczką.

['6] REAL – BAYERN 0:0 Arturo Vidal - żółta kartka za faul przed polem karnym. Cristiano Ronaldo egzekwował rzut wolny i trafił porsto w mur.

['4] REAL – BAYERN 0:0 Pierwszy rzut rożny dla Bayernu, ale bez zagrożenia pod bramką rywali. Szybkie tempo meczu w pierwszych minutach.

['1] REAL – BAYERN 0:0 Rozpoczynamy rewanżowe starcie ćwierćfinału LM!

Obie ekipy już na murawie stadionu w Madrycie. Mecz poprowadzi Viktor Kassai z Węgier.

Witamy w relacji na żywo z ćwierćfinału Ligi Mistrzów Real Madryt – Bayern Monachium. Początek spotkania o godzinie 20.45.