Chemik Police mistrzem Orlen Ligi!

Siatkarki Chemika Police wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:1 i zdobyły złoty medal mistrzostw Polski. Po pierwszych dwóch setach, które zapewniły policzankom mistrzostwo, łodzianki nawiązały wyrównaną walkę.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Po zablokowaniu Anny Werblińskiej na prowadzenie wysunęły się policzanki (8:7). Gdy Sylwia Pycia zablokowała Stefanę Veljković, o czas poprosił Jakub Głuszak. Gospodynie szybko zniwelowały straty. Gdy challenge potwierdził, że atak Beier był autowy na tablicy zawidniał remis 16:16. Doskonałą serię zagrywek zaliczyła Joanna Wołosz. Przy jej zagrywkach Chemik zdobył 7 punktów z rzędu. Partię zakończył błąd łodzianek.

W drugiej odsłonie już na początku seta prowadzenie objął Chemik. Po błędzie Kai Grobelnej było 9:7. Kolejną długą seria na zagrywce popisała się Wołosz. Przy stanie 12:7 o czas poprosił trener Błażej Kryształowicz. Nie przyniósł on oczekiwanych efektów. Doskonale grała Aleksandra Jagieło, która rzutem obroniła piłkę, zdołała wstać i jeszcze skutecznie ją zaatakować. Atak Agnieszki Bednarek-Kaszy dał piłkę setową. Również środkowa zakończyła seta, po którym Chemik cieszył się z mistrzostwa Polski.

Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Dopiero przy stanie 11:11 drużyna przyjezdnych zaczęła budować przewagę. Gdy Zaroślińska zaatakowała w aut było już 14:11 dla podopiecznych trenera Kryształowicza. Przewaga Grot Budowlanych utrzymywała się do czasu, kiedy na zagrywce stanęła Katarzyna Zaroślińska. Później dwa asy serwisowe Jagieło doprowadziły do remisu w decydującej fazie seta (22:22). W końcówce seta dwukrotnie została zablokowana Bednarek-Kasza, dzięki czemu łodzianki przegrywały już tylko 2:1.

Grot Budowlani poszły za ciosem i zaczęły partię od prowadzenia 4:0. Po ataku Pyci z krótkiej przewaga wzrosła do 6 punktów (12:6). Dzięki doskonałym zagrywkom Blagojević, Łódź doprowadziła do remisu 12:12. Po ataku Jagieło Chemik prowadził już 21:18, jednak końcówka tego seta również była nerwowa. Po ataku Zaroślińskiej w aut Grot Budowlane prowadziły już 23:22. Przy zagrywkach Zaroślińskiej Chemik powrócił na prowadzenie. Atak tej samej zawodniczki zakończył mecz.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 26:24)

Chemik Police: Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Stefana Veljkovic, Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza – Mariola Zenik (libero), Jelena Blagojevic, Izabela Bełcik, Aleksandra Krzos (libero), Katarzyna Gajgał-Anioł, Malwina Smarzek

Grot Budowlani Łódź: Heike Beier, Gabriela Polańska, Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Sylwia Pycia, Kaja Grobelna – Paulina Maj-Erwardt oraz Natalia Strózik, Julia Twardowska, Simona Dreczka, Ewelina Tobiasz

Relacja zakończona

Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 26:24 Zaroślińska kończy mecz! Chemik wygrywa 3:1 i zdobywa Mistrzostwo Polski!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 25:24 Kiwka Bełcik.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 24:24 Zaroślińska zablokowana!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 24:23 As Zaroślińskiej!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 23:23 Jagieło obija blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 22:23 Atak Zaroślińskiej w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 22:22 Zablokowana Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 22:20 Szczęśliwie kończy Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 21:18 Skutecznie Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 20:18 Myli się na kontrze Pycia.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 18:17 Zablokowana Blagojević.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 18:16 Blagojević skutecznie na kontrze.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 17:15 Błąd Budowlanych! Miały problem z przyjęciem zagrywki Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 16:15 Po raz kolejny Jagieło skutecznie atakuje.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 15:14 Zaroślińska z prawego skrzydła.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 14:13 Nie skończyła Beier, kontrę wykorzystuje Jagieło!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 12:13 Pycia przedziera się przez blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 12:12 Blok Jagieło daje remis!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 11:12 Doskonała seria zagrywek Blagojević!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 9:12 Zablokowana Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 8:12 Plas Jagieło w boisko.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 7:12 Zmiana decyzji. Serbka atakowała po bloku.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 6:13 Blagojević w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 6:12 Sylwia Pycia kończy z krótkiej. Czas dla Głuszaka.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 5:10 Zagrywka Gajgał-Anioł w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 4:9 Grobelna z 6 stefy.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 4:8 Skutecznie Polańska.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 3:6 Zaroślińska skutecznie.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 2:5 Skutecznie z krótkiej Veljković.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 1:5 Grobelna obija blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 1:4 Vincourova w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 0:3 Grobelna obija blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:1, 0:2 Blagojević zablokowana.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 22:25 Koniec seta! Kolejny raz zablokowana Bednarek-Kasza.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 22:24 Zablokowana Bednaek-Kasza.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 22:23 Jagieło psuje zagrywkę.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 22:22 Kolejny as Jagieło!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 21:22 Punkt z zagrywki Jagieło!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 20:22 Jagieło kończy długą akcję.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 19:22 Punktowy serwis Grobelnej.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 19:21 Skutecznie Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 19:20 As serwisowy Zaroślińskiej!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 17:20 Beier obija blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 17:19 Skutecznie Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 16:18 Veljković skutecznie kiwa.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 15:18 Zablokowana Jagieło!

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 14:17 Doskonała akcja z obu stron! Kończy Grajber.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 14:16 Skuteczna kiwka Blagojević.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 13:15 Problemy w przyjęciu Beier.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 11:14 Zaroślińska w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 11:13 Polańska blokuje Bednarek-Kaszę.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 11:12 Grajber skutecznie.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 11:11 Veljković z krótkiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 10:11 Werblińska w taśmę.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 10:10 Zablokowana Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 8:10 Tym razem skutecznie Grajber.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 8:9 Veljković blokuje Grajber.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 7:8 Zaroślińska przedziera się przez blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 6:7 Doskonała kiwka Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 4:5 Skuteczny atak Beier.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 3:4 Grobelna kończy przechodzącą.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 3:3 Grajber obija blok Jagieło.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 3:2 Kolejny blok Serbki! Zablokowana Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 2:2 Pycia zablokowana przez Veljković.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 1:2 Tym razem skutecznie Serbka.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 0:2 Veljković zablokowana.

Chemik Police - Grot Budowlani 2:0, 0:1 Seta otwiera atak Grobelnej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 25:20 Bednarek-Kasza kończy seta! Chemik zdobywa mistrzostwo Polski!

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 24:20 As serwisowy Grobelnej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 24:18 Atak Bednarek-Kaszy daje piłkę setową!

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 23:17 Błąd w przyjęciu Grajber. Chemik coraz bliżej mistrzostwa.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 21:17 Jagieło w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 20:15 Ależ atak Jagieło! Siatkarka ledwo zdążyła wstać, ale udało jej się uplasować piłkę w boisku.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 18:15 Kiwka Vincourovej w boisko.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 17:13 Błąd w zagrywce Grobelnej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 16:13 Zagrywka Jagieło w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 16:12 Walkę na siatce wygrywa Wołosz.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 15:11 Długą akcję wygrywa Chemik. Skończyła Jagieło atakiem z lewego skrzydła.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 13:10 Jagieło zablokowana.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 13:9 Pomiędzy rękami blokujących zmieściła piłkę Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 13:8 Zepsuty serwis Polańskiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 12:7 Kolejny punkt z zagrywki Wołosz. Czas dla Kryształowicza.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 11:7 Zaroślińska obija blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 10:7 Punktowy serwis Wołosz.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 9:7 Grobelna atakuje w aut z szóstej strefy.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 7:6 Grobelna psuje zagrywkę.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 6:5 Polańska zablokowana.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 5:5 Jagieło atakuje z lewego skrzydła.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 4:3 As serwisowy Zaroślińskiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 3:3 Remis po ataku Zaroślińskiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 2:2 Zablokowana Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 1:2 Skutecznie na kontrze Grajber.

Chemik Police - Grot Budowlani 1:0, 0:2 Zaroślińska w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 25:19 Zepsuta zagrywka Łodzi. Koniec seta.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 24:19 Sylwia Pycia blokuje piłkę przechodzącą na stronę Łodzi.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 24:18 Grobelna przebija się przez blok.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 24:17 As serwisowy Wołosz.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 23:17 Kończy Veljković, a w dodatku łodzianki dotykają siatki. Doskonała seria zagrywek Wołosz.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 22:17 Wprowadzona Twardowska atakuje w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 21:17 Walkę na siatce wygrywa Werblińska.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 20:17 Czas dla trenera Kryształowicza.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 19:17 Punktowa zagrywka Wołosz.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 17:16 Vincourova wpada w siatkę. Budowlane tracą prowadzenie.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 16:16 Bitwa na challenge, ostatecznie atak Beier był autowy.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 14:16 Grobelna obija blok Werblińskiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 14:15 Sylwia Pycia psuje zagrywkę.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 12:14 Grobelna po skosie.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 11:13 Tym razem Serbka skutecznie.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 10:13 Veljković zablokowana! Punkt Sylwii Pyci. Czas dla Jakuba Głuszaka.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 9:11 Skuteczna kiwka Vincourovej.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 8:10 Doskonała zagrywka Heike Beier!

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 8:8 Kiwka Werblińskiej skuteczna.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 7:8 Zablokowana Werblińska!

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 7:7 As serwisowy Grobelnej.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 7:6 Heike Beier atakuje z lewego skrzydła.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 6:5 Punkt zdobywa Sylwia Pycia.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 6:4 Bednarek-Kasza z krótkiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 5:3 Doskonałe obrony z obu stron, zablokowana Grobelna.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 3:3 Heike Beier doprowadza do remisu.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 3:2 Zagrywka Polańskiej w aut.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 2:1 Walkę na siatce wygrała Vincourova.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 2:0 Kolejna długa akcja, kończy się błędem Polańskiej.

Chemik Police - Grot Budowlani 0:0, 1:0 Długa akcja na początek, kończy Veljković.

Chemik Police rozpoczyna w składzie: Wołosz, Zaroślińska, Veljković, Bednarek-Kasza, Jagieło, Werblińska, Zenik (l)

Wyjściowa szóstka Grot Budwolanych: Vincourova, Grobelna, Grajber, Beier, Polańska, Pycia, Maj-Erwardt (l)

Poprzednie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Chemika. Policzankom do złotego medalu wystarczy zatem wygrana w dwóch partiach.

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3. Skrót meczu

Chemika wsparli siatkarze Espadonu Szczecin.

Dzisiejszym spotkaniem karierę zakończy Mistrzyni Europy, Sylwia Pycia.

Witamy w relacji na żywo z meczu finałowego Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Początek spotkania o godzinie 20:30.