Euroliga: Zwycięstwa Realu Madryt i Olympiakosu Pireus

Gospodarze - Real Madryt i Olympiakos Pireus - nie dali szans rywalom w ćwierćfinałowych meczach Euroligi koszykarzy. "Królewscy" pokonali turecki zespół Darussafaka Stambuł 83:75, a mistrzowie Grecji inny klub z tego miasta - Anadolu Efes 87:72.

Spotkanie w Pireusie obejrzało ponad 11 tys. fanów, a najlepszym graczem gospodarzy był Georgios Printezis, który uzyskał double-double - 11 pkt i 11 zbiórek.

Real, najlepszy zespół po sezonie zasadniczym, długo nie potrafił znaleźć recepty na Darussafakę prowadzoną przez byłego szkoleniowca Cleveland Cavaliers Izraelczyka Davida Blatta. Hiszpanie przegrywali do przerwy 36:37 i pokonali rywala po zaciętej walce (na minutę przed końcem prowadzili tylko 78:75). Największe zasługi miał w tym rozgrywający Sergio Llull, który uzyskał 23 pkt i miał sześć asyst.

Jedyną ekipą, która wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy na wyjeździe jest Fenerbahce Stambuł, które dokonało tego w Atenach w spotkaniu z Panathinaikosem.

Drugie spotkania w tej fazie odbędą się 20 i 21 kwietnia.

Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do trzech zwycięstw. Triumfatorzy uzyskają awans do turnieju Final Four, który zostanie rozegrany w dniach 19-21 maja w Stambule.