Lewandowski, Thiago i Vidal zwyzywali sędziów w szatni!

Według hiszpańskich mediów, po wtorkowym meczu Real Madryt - Bayern Monachium (4:2) Robert Lewandowski, Thiago Alcantara oraz Arturo Vidal zwyzywali węgierski zespół sędziowski, na czele którego stał Viktor Kassai. Dziennikarze dziennika Marca nazwali ich zachowanie "atakiem"!

Złość i rozgoryczenie wśród podopiecznych Carlo Ancelottiego były spowodowane kontrowersyjnymi decyzjami sędziego w kluczowych momentach rewanżowego spotkania. Najpierw, w 84. minucie przy stanie 2:1 dla Bayernu, drugą żółtą kartkę otrzymał Vidal. Powtórki pokazały jednak, że wykonujący wślizg Chilijczyk trafił w piłkę i jego kontakt z obrońcą "Królewskich" był marginalny. Jeżeli nawet rozpatrywać tę sytuację w kontekście faulu, to wydaje się, że wykluczenie zawodnika było całkowicie nieproporcjonalne do jego winy.

Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy dalej widniał wynik 2:1 dla "Bawarczyków". Oznaczało to, że do wyłonienia półfinalisty Ligi Mistrzów potrzebna będzie dogrywka. Bohaterem dodatkowej części spotkania był z pewnością Cristiano Ronaldo, który zdobył dwa gole w ciągu zaledwie czterech minut. Powtórki pokazały jednak, że jego oba trafienia padły z pozycji spalonej, w związku z czym nie powinny zostać uznane. Co więcej, błąd przy golu na 2:2 był na tyle oczywisty, że do arbitra technicznego podszedł obecny na meczu pomocnik Barcelony - Rafinha. Brat Thiago z telefonem w ręce pokazywał sędziemu powtórkę sytuacji i domagał się jego reakcji...

Emocje związane z fatalnymi decyzjami podejmowanymi przez ekipę z Węgier w sposób szczególny wzięły górę nad trzema piłkarzami Bayernu. Dziennikarz telewizji "La Sexta" Jose Luis Sanchez poinformował, że po ostatnim gwizdku Kassaia Lewandowski, Thiago oraz Vidal czekali na sędziów w tunelu, a następnie wtargnęli za nimi do szatni, gdzie zasypali ich obraźliwymi komentarzami i bluzgami!

Sytuacja miała być na tyle napięta, że według hiszpańskiego dziennikarza interweniować musiała policja! Jeżeli sytuacja zostanie opisana w pomeczowym raporcie, cała trójka agresorów może ponieść poważne konsekwencje. W przypadku potwierdzenia oskarżeń, kapitan reprezentacji Polski i jego dwaj klubowi koledzy mogą bowiem zostać wykluczeni nawet na kilka spotkań. Incydentu nie zdementował, udzielający później wywiadów w strefie mieszanej, jeden z uczestników zdarzenia - Vidal.