Manchester City i AS Roma zainwestują w LoL'a?

E-sport
Manchester City i AS Roma zainwestują w LoL'a?
fot. AS Roma

Niedawno pojawiły się plotki, jakoby Manchester City i AS Roma były zainteresowane zakupem drużyn Misfits Academy i Fnatic Academy.

Fani gier komputerowych żyją w niesamowitych czasach. Coraz więcej drużyn sportowych zaczyna inwestować w gry typu FIFA 17, League of Legends i CSGO. Swoje drużyny w LoL-a mają już Schalke 04 oraz Paris Saint-Germain. W CSGO zainwestował chociażby klub F.C. Copenhagen, tworząc dywizję North. Teraz okazuje się, że kolejne drużyny są zainteresowane wkroczeniem na terytorium gier komputerowych. Pojawia się wiele (dotychczas niepotwierdzonych) informacji, że Manchester City i AS Roma planują kupno Misfits Academy i Fnatic Academy. Włodarze tych dwóch organizacji są zmuszeni do sprzedania swoich zawodników, ponieważ będą grali oni w EU LCS, a Fnatic i Misfits mają już tam swoje ekipy, co będzie pogwałceniem zasad ustanowionych przez Riot Games.

 

Jeśli chodzi o Manchester City i AS Roma – City latem zeszłego roku zakontraktowało gracza FIFA, a teraz poszukują menadżera esportowego, który pomógłby rozszerzyć ich wpływy w sportach elektronicznych. AS Roma również zatrudniło gracza FIFA, a klub jest znany ze swoich bliskich relacji z Fnatic, który sponsoruje, chociaż to może również okazać się problemem w przypadku ewentualnego kupna ekipy Fnatic Academy.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie