Były piłkarz Legii Warszawa o wyborze jego osoby na zawodnika 7. kolejki ligi amerykańskiej dowiedział się tuż przed treningiem "Strażaków". W spontanicznej wypowiedzi podziękował swoim kolegom z drużyny, którzy podobno bardzo pomogli mu w aklimatyzacji w nowej rzeczywistości.

 

 

- Ooo... Dziękuję bardzo! To dla mnie wielka niespodzianka! O tym, że zostałem wybrany dowiaduję się teraz od Ciebie! Jestem bardzo szczęśliwy i chciałbym przede wszystkim podziękować moim kolegom z zespołu, ponieważ bez nich nie dałbym rady zdobyć tego tytułu. Od początku mojej przygody w USA dołożyli oni wszelkich starań, bym szybko zaadaptował się w nowej drużynie, mieście oraz lidze. Dzięki nim mogę pochwalić się tym, że w trakcie mojego pierwszego miesiąca w MLS zostałem wybrany zawodnikiem kolejki! Cieszy mnie przede wszystkim to, że z meczu na mecz prezentujemy się lepiej jako drużyna - powiedział napastnik.


W ostatniej serii gier Chicago Fire pewnie pokonało u siebie New England Revolution 3:0. Do trafienia Bastiana Schweinsteigera dwa gole w drugiej połowie dołożył jeszcze reprezentant Węgier. Dzięki dubletowi Nikolić poprawił swój dorobek strzelecki w MLS. Dotychczas w sześciu meczach zdobył cztery bramki, a jego zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

 

Wywiad z Nemanją Nikoliciem oraz jego dwa gole do obejrzenia w załączonych materiałach wideo. Trafienia Węgra w drugim filmiku od 2:26.