Sandecja Nowy Sącz nowym sensacyjnym liderem Nice 1 Ligi!

Piłka nożna

Sandecja Nowy Sącz wygrywając ze Stalą Mielec 1:0 w zaległym meczu 18. kolejki spotkań, sensacyjnie awansowała na pozycję lidera Nice 1 Ligi. Na osiem kolejek przed końcem sezonu to sądeczanie są więc na czele wyścigu do Lotto Ekstraklasy.

Jedna z najlepszych drużyn wiosny w Nice 1 Lidze - Stal Mielec zawitała w środowy wieczór do Nowego Sącza, by wraz z Sandecją rozegrać mecz przyjaźni. Kibice obu zespołów przyjaźnią się od wielu lat, ale na boisku nie miało być sentymentów, bowiem i mielczanie i sądeczanie liczyli na ważne punkty w kontekście walki o awans. Zaległy mecz 18. kolejki znacznie przybliżył do Lotto Ekstraklasy gospodarzy z Nowego Sącza.

Nie był zaskoczeniem fakt, że żadna z drużyn nie trafiła do siatki w pierwszej połowie meczu, bowiem obie ekipy przyzwyczaiły raczej do zdobywania bramek w drugiej części gry. Okazje na gole jednak były, ale między słupkami świetnie spisywali się Marek Kozioł w zespole Stali oraz bramkarz gospodarzy Łukasz Radliński. Piłkarze z Nowego Sącza i Mielca musieli radzić sobie nie tylko z rywalami, ale też z bardzo mocno wiejącym wiatrem, który utrudniał rywalizację.

W drugiej połowie w trudnych warunkach lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy przede wszystkim... zdobyli zwycięską bramkę. Mielczanie nie zachowali koncentracji między 61, a 75. minutą, czyli w okresie gdy sądeczanie najczęściej trafiają do siatki, a gospodarze wykorzystali jeden z licznych tego dnia stałych fragmentów gry. Z wolnego dośrodkowywał Maciej Małkowski, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Grzegorz Baran, który wpakował piłkę do bramki. W końcówce Sandecja miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale ten nie uległ zmianie.

Dzięki zwycięstwu Sandecja ma już na koncie 45 punktów i o punkt wyprzedza Zagłębie Sosnowiec i Chojniczankę. Tuż za plecami prowadzącej trójki czają się jednak kolejne drużyny i po 26 rozegranych kolejkach wytypowanie kandydata do Lotto Ekstraklasy jest niezwykle trudne...

 


Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Baran 66

Sandecja: Łukasz Radliński - Lukas Kubań, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby, Michał Gałecki, Maciej Małkowski, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (84' Charlie Trafford), Bartłomiej Dudzic (77' Mateusz Wdowiak), Maciej Korzym (63' Filip Piszczek)


Stal: Marek Kozioł - Boris Milekić, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Wasił Panajotow, Kamil Radulj  (62’ Piotr Marciniec), Robert Sulewski, Piotr Głowacki (86' Szymon Urbaniak), Przemysław Lech, Krzysztof Drzazga, Dorian Buczek (71' Dominik Sadzawicki)

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze