Wach - Whyte już w czerwcu!

Sporty walki

Mariusz Wach (33-2, 17 KO) zmierzy się z Dillianem Whyte'em (20-1, 15 KO) 3 czerwca na gali w Londynie - poinformował na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek. W piątek zostanie to potwierdzone na oficjalnej konferencji prasowej.

Wach jest świeżo po jednej z największych wygranych w swojej karierze. Choć wielu kibiców już spisywało go na straty, on miesiąc temu pokonał jednogłośnie na punkty Erkana Tepera i to jeszcze na terenie Niemiec. Pewne było, że po takim triumfie na horyzoncie pojawią się jeszcze ciekawsze starcia. Nazwisko Dilliana Whyte'a przewijało się chyba najczęściej, a i sami zawodnicy byli zainteresowani skrzyżowaniem rękawic.

Obaj dostaną więc to, czego tak bardzo chcieli. Jak poinformował Mateusz Borek, do walki Wacha z Whyte'em dojdzie 3 czerwca na gali w Londynie. W piątek ma to zostać potwierdzone na specjalnej konferencji prasowej. Będzie to znakomita szansa dla polskiego pięściarza, by jeszcze bardziej pokazać się światu. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo jego rywal przegrał w zawodowej karierze tylko jedno starcie.

W grudniu 2015 roku przegrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie z niepokonanym mistrzem IBF Anthonym Joshuą, lecz wcześniej był sprawienia ogromnej sensacji, bo mało brakowało, a posłałby go na deski. Tak się jednak nie stało, lecz "The Body Snatcher" od tego czasu wygrał cztery walki, w tym ostatnio niejednogłośnie na punkty z Dereckiem Chisorą.

W załączonych materiałach wideo skróty walk Wach - Teper oraz Whyte - Chisora.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze