BBC rozwścieczyło kibiców tweetem po śmierci Ehiogu. "Skasujcie to"

Piłka nożna
BBC rozwścieczyło kibiców tweetem po śmierci Ehiogu. "Skasujcie to"
fot. PAP

Kiedy cała piłkarska Anglia opłakiwała śmierć Ugo Ehiogu, na profilu BBC Sport pojawił się tweet ze screenem prezentującym statystyki byłego reprezentanta Anglii w grze Championship Manager 2. Dla wielu była to gruba przesada...

Ehiogu, który ostatnio był trenerem Tottenham Hotspur U-23, zmarł w piątek rano. 44-latek upadł podczas treningu swojej drużyny, po czym trafił do szpitala. Niestety, lekarze nie zdołali go uratować... Kilka godzin później BBC Sport, w jednym z kolejnych tweetów w tym temacie, postanowiło zaprezentować jego statystyki z sezonu 1996/1997 z gry Championship Manager 2.

 

 

Użytkownicy Twittera byli oburzeni! "Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że to jest niesmaczne", "BBC, to jest wasz pomysł, by okazać komuś szacunek? Co dalej? Klip z FIFY?", "Skasujcie to", "Czy to żart?", "Czy pierwszą rzeczą, o której myślicie, kiedy umiera człowiek, jest zamieszczenie screenów z CM2?" - pisali.

 

BBC Sport posypało głowę popiołem i skasowało tweeta. "Ten tweet był niefortunnym błędem i został natychmiast usunięty" - poinformowała redakcja.

 

Ehiogu w trakcie swojej kariery reprezentował między innymi barwy takich klubów, jak West Bromwich Albion, Aston Villa Birmingham, Middlesbrough czy Glasgow Rangers. W reprezentacji Anglii, w latach 1996-2002, rozegrał cztery mecze i strzelił jednego gola.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze